StreetBall - Forum na temat Ulicznej Koszykówki

Pełna wersja: Dribling
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Tak mały trening :


1. Kozłuj lewą ręką w marszu następnie w biegu.
2. Kozłuj prawą ręką w marszu następnie w biegu .
3. Kozłowanie na zmianę- z lewej do prawej ręki przed sobą w marszu .
4. Wysokie kozły pod nogami.
5. Niskie kozły pod nogami.


- Wyżej wymienione ćwiczenia staraj się robić dość długo aż dojdziesz do wprawy będziesz w stanie spokojnie wykonywać wszystkie ćwiczenia z zamkniętymi oczami.
Dodaj także, że gdy te podstawy będzie się już umieć można próbować: V dribble, spider dribble, 8 dribble i prostych crossow za plecami.

PS Fajne forum, ale frekwencja jeszcze niewielka...
Takie wskazówki są bardzo cenne. Może dla kogoś "dobrego" wydadzą siębłache, ale dla początkujących są bardzo ważne.
Część z tych ćwiczeń uczyłem się na początku w szkolnej drużynie .
Ja mam pytanie dotyczące tego ćwiczenia gdyż ja chciałbym wzmocnić swoją lewą rękę bo jest duża różnica pomiędzy moją prawą, a lewą. Prawą praktycznie mogę przy samej ziemi odbijać piłkę, a lewą się gubię tak jakby jest wolniejsza. Znacie jakiś dobry trening żeby poprawić/zrównać możliwości obu rąk??
znaczy ja bym po prostu proponował kozłować np. lewa ręka z wysokiego kozła do niskiego itd. Później pod nogami . A jak już będziesz spokojnie mógł sobie kozłować to przyspieszaj aż dojdziesz do zamierzonego celu.
Pod nogami to daje rady ale wolno. Najgorzej jest jak chcę np. odbijać piłkę za sobą czy jak to się zwie. Odbijam spokojnie prawą, a lewą krzywo;/
tak wiem o co Ci chodzi , spokojnie na razie spróbuj wolniej i staraj się lekko sterować nią, i przyspieszaj. Troszkę to potrwa ale na pewno rozkminisz o co chodzi. Ja teraz w sumie wracam do formy, kondyche już szlifuje teraz też drybling chciałbym poprawić . Bo nie dawno graliśmy z kolegą 2vs2 to typ z przeciwnej drużyny bardzo szybko kozłował i robiło wrażenie .
Tutaj gdzie ja mieszkam są ze 3 osoby, które "grają" w kosza ale tylko ja trenuje dribling jakieś triki itp. oni to raczej wolą sobie porzucać do kosza.
Ps. Wróciłem właśnie i jestem pozytywnie zadowolony z driblingu:P Umiem już odbijać pod nogami w miarę szybko i panuje nad piłką w lewej ręce. Jak nauczę się odbijać z tyłu to zaczynam jakieś triki proste.
Ja tam lewo ręczny więc mam z prawą problemy ;p

(14-04-2009, 22:03)Kaiyoh napisał(a): [ -> ]Dodaj także, że gdy te podstawy będzie się już umieć można próbować: V dribble, spider dribble, 8 dribble i prostych crossow za plecami.

PS Fajne forum, ale frekwencja jeszcze niewielka...

Możecie powiedzieć co oznaczają te nazwy napisane przez Kaiyoha ?
Stron: 1 2