StreetBall - Forum na temat Ulicznej Koszykówki

Pełna wersja: Bieganie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
mam pytanie czy może ktoś zna jakieś treningi na szybkość i jakiś na kondycje bo niestety z tym coraz gorzej :P
bieganie :P
kurcze nie przypominam sobie nazwy ale jakiś trening na to jest (mniej więcej chodziło o to że biegniesz po chwili biegniesz na maxa potem wolniej i znowu szybciej) Jak uda mi się go znaleźć to wkleję go tutaj.
Bieganie jak najbardziej ale także polecam skakankę.
No skakanka i bieganie są bardzo dobre na kondycje.
mam kilka ćwiczeń na stadion, odnośnie szybkości i dynamiki, rozpiszę się potem, jutro pewnie bo będę miał małą przerwę od matur ;]
Co do kondycji, to za niedługo masz wakacje, wstawaj o 7:00 i biegaj ok. 5-8 km, byle gdzieś daleko, że potem będziesz musiał wrócić itp. Takie bieganie kółek ma słabszy efekt, bo stwierdzisz, że zawsze możesz skończyć i iść do domu, a jak gdzieś dobiegniesz (dajmy nad jezioro) i już Ci się nie chcę, patrzysz, a tu 3 km z powrotem, więc nie masz wyjścia. Bieganie kółek jest nudne, ciągle ten sam widok. Nie zapomnij, że trening tego typu to tylko po różnego rodzaju piachach czy trawach, bo po betonie szybko sobie coś zerwiesz.

Dynamika, wiesz co to znaczy Sudder Drive? Robisz to z piłką, mianowicie: stoisz prosto z skałą w prawej ręce, robisz szybki ruch ciała (całego, nie odrywając nóg) w lewo, jednak od razu po tym robisz krok w prawo (z tej strony gdzie miałeś piłkę), jakbyś chciał tam pobiec. Jednak zatrzymujesz się, jakbyś zwątpił, i nagle się zrywasz do biegu z ballem ciągle w prawej ręce, biegniesz pełnym speedem ok. 3 metry. Teraz to samo lewą ręką. Codziennie rób tak po ok. 15 min. Do tego możesz osobno crossy ćwiczyć (byle w biegu). Możesz jeszcze ćwiczyć szybki wejścia pod kosz itp. bo takie bieganie pierw 100 m potem 50 itp. to Ci coś da, wiadomo, jednak tu masz od razu praktykę z piłką, plus nie jest takie męczące, bo masz mniejszy dystans, a chodzi o dynamikę, nie wytrzymałość.
A jak sądzicie rower jest dobry na kondycję ?
Każde ćwiczenie jest dobre na kondycje, nawet rower, z tym, że rowerem mniej się męczysz głównie.
Ale rower też polecam dla zdrowia.
Można tez uprawiać jogging jak ktoś chce poprawić kondycję.
No może przy zwykłej jeździe się mniej męczysz ale jak byś jeździł tak jak Berbeciu to gwarantuje że byś się zmęczył:P
Stron: 1 2 3