StreetBall - Forum na temat Ulicznej Koszykówki

Pełna wersja: Parę pytań odnośnie sprzętu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Więc tak z racji tego że jest to mój 1 post na forum chciałbym się przywitać <witam>.

A wracając do tematu chciałbym się dowiedzieć gdzie można kupić w miarę dobre koszulki (bez rękawów) np z nike z własnym napisem i numerkiem itp.
Pewnie za chwilę ktoś napisze że wystarczy poszukać w google itd, więc już mówię że szukałem i trochę tego było, tylko że te koszulki nie były jakieś super jakości czy przeznaczone do koszykówki tzn jakby to powiedzieć nie odprowadzały dobrze potu i nie były przewiewne:P? Widziałem jeszcze nadruki które można prasować na koszulkę ale były drogie (20zł za numerki) lub komplety koszykarskie z własnym napisem ale to było dla drużyn i kosztowało około 600zł... Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy ktoś wie skąd można sobie taką koszulkę skombinować:D.

A druga sprawa dotyczy butów, tak wiem jest od tego temat (TU) ale napisałem już tutaj żeby się nie pytać w 2 tematach, a więc tak mam do wydania około 200zł i chciałbym jeszcze powiedzieć że dopiero zaczynam grać w basketa dlatego na początek myślę żeby kupić coś tańszego jak to :
Nike Air Visi Pro II
Nike Air Max Turnaround
Nike Air Max Full Court
Nike Air Max Closer V

Możecie mi powiedzieć które powinienem z nich mam wybrać bo nie jestem za bardzo obeznany w tych sprawach.. a tak wgl może macie jakieś propozycje innych butów ?

No i ostatnia rzecz o którą chciałem się spytać to ta piłka Jordan Legacy warto wydać tą kasę na nią ?
A i jeszcze chciałem się spytać o takie frotki na palce;) dają coś one czy tylko dla lansu je robią, bo pisało że niby chronią przed urazami itp ?

Jeżeli popełniłem gdzieś błędy ort itp to wybaczcie :D.
Wiec tak. Zaczniemy od koszulek. Polecam na stronie Nike wejsc w NikeID i sobie ustawic koszulki o ile sa bo co do tego to nie jestem pewien. Ale powinny byc.
Jesli chodzi o buty to polecam Ci jak narazie Nike Hyperize oraz serie Nike Zoom. Nie polecam jednak Air dlatego ze maja rzepy na kostkach ktore trzeba co chwile doczepiac bo jak biegniesz to sie odklejaja. Gdy wybierasz buty patrz najpierw na ich lekkosc potem na trzymanie kostki co jest bardzo wazne (wiem z wlasnego doswiadczenia xD) a potem na komfort. Nie stawiaj czasami tylko na lekkosc poniewaz buty lekkie moga byc wygodne ale gdy nie beda trzymac kostki jak spadniesz mozesz nawet sobie ja zlamac ;)
Jesli chodzi o pilke to poszukaj dobrej na stronie Spalding. Jesli jestes amatorem i chcesz poprostu popykac na podworku wybierz sobie Grip Outside. Jak chcesz pograc i tu i tu wybiesz Inside/Outside, pamietaj ze nie zawsze jest proporcja cena=jakosc wiec poczytaj tez na internecie o pilce, ktora sie interesujesz ;).
Frotki na palce sa jak zwykle frotki na ramie, sa dla szpanu, z tym ze te na ramie sie przydaja do wycierania potu.
co do koszulek, poszukaj w najbliższej okolicy sklepu decathlon tam jak kupisz sobie dowolna koszulke, mozesz sobie do niej domówic wlasny napis gdzie chcesz.
butów zadnych z tych wymienionych nie miałem, wiec sie nie wypowiadam:)
co do piłki jak dopiero zaczynasz to szkoda kasy na tak droga piłke;)
a jak juz koniecznie chcesz wydac te 100zl to kup sobie dwie piłki do 50 zł ( np. nike baller, and1 streetbal polecam je na zewnatrz dość dlugo trzymaja, a na sale to jakąs z spaldinga tak jak wyzej napisał) w cenie tej jednej bedziesz mial dwie do treningu dryblingu;)
frotki, mozesz nosic az tak bardzo nie przeszkadzaja, a zawsze sie jakos bedziesz na boisku wyrózniał:)
Buty jak kolega wyżej powiedział .

Koszulki .. hmm... widziałem chyba na stronie spaldinga koszulki z własnymi imionami i numerami .

Jak wyżej , frotki nie chronią palców ;) Wyobraź sobie jak niby miały by je chronić ;) ?
Dzięki wszystkim za odpowiedzi
A co do frotek to tak tylko się spytałem z ciekawości:D
SuplenC - że tak powiem - co za bzdury piszesz?
po pierwsze - każdy może mieć inne oczekiwania względem butów - nie ma jednego wzorca wg którego należy kupować bo tak wszystkie buty wyglądałyby tak samo.
but ma leżeć na nodze, trzymać ją, być wygodnym a nie że czas gry to przejście przez mękę w imię stabilizacji. jeden będzie poszukiwał jak najlżejszego buta, inny będzie oczekiwał jak najlepszej amortyzacji - tutaj jest pytanie kto czego poszukuje.
dalej - rzep na kostce w każdym modelu słaby? czy tylko w tym co Ty miałeś się nie sprawdzał? ja nie miałem problemów z rzepami w parach w których grałem. co to za seria 'Nike Zoom'? Bo jakoś takowej nie kojarzę. A, Nike Hyperize dość udany model, lecz w przedniej części posiadają piankę Lunar której zarzuca się zbyt szybkie wypaczenie przy grze = spadek amortyzacji.


a co do koszulek - można kupić w sklepie taką jak się podoba Nike'a i poszukać osoby/firmy która zrobi na tym nadruk (tu jest kwestia że ilość znikoma + fakt że na tkaninie syntetycznej).
Siema co sądzicie o zakupie takich spodenek ?? http://basketo.pl/product-pol-2175-Spode...zarne.html bo mam też lekki problem z biodrem mam lekko stłuczone przez kolegę centra i do tego jeszcze takie coś http://basketo.pl/product-pol-726-Koszul...black.html opłaca się na to szmal wydać może ktoś już tego używał to po poproszę o opinię tego :D