StreetBall - Forum na temat Ulicznej Koszykówki

Pełna wersja: Opis pozycji
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ahhh nareszcie moja pozycja!!
.
troche info
.
Niski skrzydłowy (ang. small forward, SF), "3" – pozycja w zespole koszykarskim. Od zawodników na tej pozycji wymagane jest zarówno wspieranie niższych i wyższych graczy. Jednymi z najlepszych zawodników na pozycji niskiego skrzydłowego są Lebron James, Paul Pierce, Hedo Turkoglu, a w Polsce Michał Ignerski, Filip Dylewicz.

Niski skrzydłowy mierzy przeciętnie 195cm-205cm( heh narazie troche mniej :D mam) wzrostu. Musi być graczem wszechstronnym powinien posiadać umiejętności graczy niskich(podania, kozioł, przechwyty, rzut za 3pkt) jak i wysokich (gra pod koszem, zbiórki, bloki). Często zawodnik na tej pozycji ma zadania specjalne, taki jak wyłączenie lidera przeciwnego zespołu.

To pozycja najlepsza dla mnie. Wypowiadajcie się na jej temat, jak macie coś więcej, albo jakieś porady ;)
Wydaje mi się że ta pozycja jest także dla mnie (w sumie kiedyś w szkole na podobnej grałem). Czyli można powiedzieć taki uniwersalny gracz, który jak napisałeś gra pod koszem i rzuca za 3 pkt. A co za tym idzie musi wyćwiczyć dużo rzeczy takie jak np. Rzuty z dystansu, drybling, bloki , zbiórki . Takiemu graczowi na pewno trzeba dużej szybkości, bardzo dobrego opanowania piłki, precyzyjnych podań, dużego wyskoku .. heh no dosłownie wszystko po trochu :)
Nisky skrzydłowy jest podporą drużyny, b. często wykorzystuje się jego szybkosc i jak powiedziales Koli opanowanie piłki jest taki uniwersalny :) . Pełni ogromną rolę na boisku.

warto sie uczyc od niego
dokładnie jeden z najlepszych :D
Co do info z pierwszego posta. Na NBA znam się trochę i Ci powiem że Hedo nie jest jednym z najlepszych skrzydłowych w lidze... Ale to tak nawiasem ;]
Data 11-11-2009
Uwierz wtedy był dobry.. Teraz wraca do Magic i pokazuje że przeprowadzka dobrze mu zrobiła ; ).
Zmieniłem nazwę wątku na Opis pozycji