StreetBall - Forum na temat Ulicznej Koszykówki

Pełna wersja: Jaki to dobry koszykarz i trener? Wasze zdanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mnie ciekawi co ludzie rozumieja przez to ?

Wg. mnie dobry zawodnik to taki ktory poza umiejetnosciami indywidualnymi potrafi odnalezc sie w grze zespołowej, silny psychiczne oraz wolny od kontuzji (jak naprzykład Westbrook ( do niedawna)) nie grajacy samemu, znający swój cel pobytu na boisku i dążący do niego, pokorny, szanujacy przeciwnika oraz sedziow, uczciwy, chcący wygranej i dążący do niej w kazdy mozliwy sposob oczywiscie nie raniac przy tym nikogo.

A dobry treener znajacy mocne i slabe strony swojej druzyny, znajacy zawodnikow, mający dobre relacje, szanujący decyzje zawodnikow i przedewszystkim taki ktory nie robi z zawodnika wysokiego centra, a niskiego rozgrywajacego, to najgorsze co moze byc i niekiedy konczy sie obrzydzeniem koszykowki :)

Wasza kolej :)

Peace
Yo!
Mogę to opisać na dwa sposoby:

Wzór dobrego zawodnika - atleta, wysoki, nawet jeśli gra na PG. Może być szczupły - jak na koszykarza -, jeśli dzięki temu będzie miał lepszą mobilność. Powinien mieć dobry atak (rzut, drybling) aby w razie czego poprowadzić drużyne do zwycięstwa. Reszta to już kwestia umowna.

DLA MNIE dobry zawodnik - nie ważne czy amator, czy zawodowiec, MVP NBA czy 10 latek dopiero zaczynający gre... Dobry zawodnik to taki, który jak chce coś osiągnąć to pracuje. Jeżeli na dworzu jest mokro, może padać deszcz - idzie ćwiczyć. 22 godzina już ciemno - on ćwiczy. Takich ludzi lubie, z pasją. Nie ważne jakie mają cele, gdzie chcą skończyć. Ważna jest pasja, jeżeli ma wolny wieczór, a pogoda jest wystarczająca żeby ćwiczyć (nie leży 20 cm śniegu) to bierze piłke i jedzie na boisko.


Trener - tutaj wymóg mam tylko jeden, bo nigdy nie grałem w klubie. Trener to powinna być taka osoba, która zmotywuje cie do pracy i ci w niej pomoże, podtrzyma na duchu. Nie skreśli bo jestes stary, niski, gruby. Bierz piłke, ćwicz, trenuj, choćby twoim największym osiągnięciem miało być to amatorskie podwórkowe boisko ;)
Według mnie:

Dobry zawodnik to taki z pasją i sercem do gry. Stara się jak może, nawet jak mu nie wychodzi i zawsze walczy do końca. Ciągle pracuje, aby być jeszcze lepszym. Zna swoje możliwości. Jednocześnie wie, że najważniejsza jest mimo wszystko drużyna i jej dobro.

Dobry trener to taki, który umie zmotywować i ma indywidualne podejście do każdego zawodnika. Nie przekreśla nikogo, a gdy ktoś sobie nie radzi to nie "zaleca spróbowania sił w czymś innym" tylko pomaga tej osobie się rozwinąć.