StreetBall - Forum na temat Ulicznej Koszykówki

Pełna wersja: rzuty za 3 :x
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Moje rzuty za 3? kompletna lipa ;x jak juz trafie to moze 1 / 10 a w ogole polowa rzutow ledwo dolatuje do kosza. Nie wiem w czym problem bo z poldystansu urywam az milo . Kumple mowili ze moze za slabo nogami pracuje czy cos - a wy co sadzicie ?:D
ja kiedyś też tak miałem :D po prostu musisz rzucać i rzucać , innej opcji nie ma , a z tymi nogami to zdaje mi sie ze chodziło o wybicie :D
Jeśli nie dolatują, to znaczy że nie masz dość siły. Może to wynikać ze słabych ramion lub ze słabego zgrania wyskoku z rzutem. Stań sobie na linii rzutów osobistych i spróbuj rzucić całkowicie bez użycia nóg. Jeśli rzuty będą Ci wychodzić dobrze, to znaczy, że po prostu nie umiesz jeszcze pefekcyjnie rzucać z wyskoku. Poeksperymentuj z momentem wypuszczenia piłki i lotu. Ponoć należy rzucać w momencie gdy jest się w najwyższym punkcie wyskoku.
Pamiętaj jedno:

Nie SIŁA a PRĘDKOŚĆ rzutu.


Najczęstszy błąd (popełniany również przeze mnie) to ten, że stając za linią 3pt psychika każe ci zrobić jakiś głęboki/dokładny/mocny zamach. Tymczasem odwrotnie. To ma być quick. Siup i leci.

Decyduje o tym wiele czynników i sam musisz to wywnioskować, lub wrzuć tu klip a my ci powiemy. Wiele amatorów na boiskach za 3 rzuca sprzed klatki, a dlaczego trafiają? Bo sprzed klatki rzut jest w huj prosty i szybki (ale łatwy do zablokowania). Profesjonalny rzut ma inną formę, ale to samo wykonanie. Niech przyjdzie z lekkością. Sam pewnie zauważyłeś że najlepiej rzuca się wtedy gdy piłka do ciebie wraca, lub ktoś ci podaje. Robisz tylko chwyt i 1/4 sekundy później piłka już leci w kierunku kosza. Takich argumentów można rzucać setki :P
skilin ! ;o ziomus miazdysz :d nie bralem tego z tego punktu widzenia - PREDKOSC

Mozliwe ze tak nigdy sie tak nie zastanawialem :D i tak ogolnie to tak tak najlepiej sie rzuca po podaniu :D
musisz dużo trenowac same 3 ja jak rzucam za 3 to strasznie podkrecam i mi wpada np. 5/7