StreetBall - Forum na temat Ulicznej Koszykówki

Pełna wersja: 1vs1 Obrona
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Widzę ze tu są ogarnięci ludzie to mam do was pytanko ;] Mam taka sytuacje gram z typem 1 vs 1 jest ode mnie wyższy o jakies 15 - 20 cm i cięższy co najmniej 20 kg czyli dokładniej ziomek leci full na mase.Zaczynamy.. jego piłka zasłania sie ciałem i przepycha sie w chuj mocno najpierw gdy zaczynamy od lini za 3 to ustawiam sie w obronie standardowej ( nie wiem jak sie to dokładnie nazywa ) wybieram strone na ktora bede go spychał przeważnie biorę lewa i wtedy lewa reka na dole a prawa u gory . Malo to pomaga bo typek ciezki i silny w chuj to nie zepcham go podchodzi blizej gdy jest tak juz w srodku trumny zmieniam ustawienie biore go na lokcie i zapieram sie nogami . Juz nie idzie do przodu może troszkę.. ale łatwiej mnie wyminąć czy zajebać na wodza i fuksem trafić kosza a wiec teraz pytanie do was zna ktoś lepsza obrone w takiej sytuacji jaka mam ?
hmm , A jak byś od początku go mocno trzymał ? Jak mocno napiera to możesz się zaprzeć i w momencie gdy bardziej napiera lekko odskoczyć xd , Jeżeli typ leci w mase to musisz to wykorzystać pod kątem szybkości, napieraj od początku (koło linii za trzy pkt, myślę ze przy próbie minięcia masz jeszcze sporo czasu i miejsca by mu przeszkodzić. Troszkę chaotycznie napisane ehh. Napisz jeszcze o jego umiejętnościach , celnością z dwutaktu, średni dystans itd.
Ale wiesz jezeli od poczatku bede go zapieral to u niego wystarczy obrot z pilka i i troszke przyspieszenia i juz jestem za nim albo obok niego. A co do niego to celnosc dwutaktu b.dobra ogółem celnosc pod koszem b dobra sredni dystans trochę gorszy .
Ja bym na nim już na początku wywarł presję zaatakował w piłkę stał tak blisko że nie miałby miejsca na ruch. Gracze o większej masie mają to do tego że są bardzo wolni. To może być ich minusem ale plusem jest to że mają czym się zasłonić.
Nie wiem czy o to ci chodzi ale mała rada , czy on odrazu się tyłem ustawia i cie przepycha itp ? Jak tak to stój bez ruchy 3 sek gdy on cie przepchnie to faul i twoja piłka , chyba że on jest bardziej ogarnięty ale tak robie przeważnie z większymi albo jak masz dobry wyskok to rób tak żeby był jak najdalej kosza jak chce żucić to go zblokuj , chodzi mi o to żeby bardziej skupić się na zblokowaniu,a gdy piłka spadnie na ziemie to ty ją szybciej przychwycisz bo jesteś szybszy. Oto ci chodziło ???
Zbloczyc typa przy rzucie ktory jest duzo wiekszy to troszke ciezko na dodatek jeszcze jak by rzucal z lekkim odchyleniem to jeszcze ciezej :) Wezme kazdego podpowiedzi pod uwage i z moim doswiadczeniem cos wykminie na pewno ;]
Pamiętaj zawsze można spróbować ,a zczapowałem takiego typa co ma 2m , ja mam 170 nie wiedział co się dzieje xD
Jeszcze jedno dodam .... Zczapowałem nawet WF-iste który ma też coś około 2m ^^
ja pamiętam jak wywaliłem kolesiowi czapę który gra w AZS Katowice w zimę na sali, to mój kolega i on myślał że nic nie zrobię a ja to wykorzystałem i mu walnąłem czapę. Ja ma 172 wzrostu a on kurde z 195 i jeszcze przypakowany jest . :D
staraj sie zaatakować piłke gdy tylko zacznie odbijać lub gdy widzisz ze zaraz zrobi obrot to podejc go od drugiej strony i staraj sie wybic pilke (mu z reki)
No to mówię wywrzeć na nim presję .