StreetBall - Forum na temat Ulicznej Koszykówki

Pełna wersja: Proszę o poradę
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Mam 17 lat i 185cm wzrostu. Podoba mi się koszykówka i chciałbym zostać najlepszy na osiedlu i w szkole. Co do wyskoku to ledwo sięgam do obręczy (nie ma mowy o zawieszeniu się). Boisko mam betonowe na osiedlu i tartanowe oraz zwykłe (sala) w szkole. Od końca listopada maja być sks z kosza. Proszę o porady w osiągnięciu celu jak najszybciej.
+ bo też mam 17 lat ;D haha nie no polecam air alerta co do wyskoku ;) a co do bycia najlepszym to moja opcja to oglądać dużo streetbalowych filmików i podpatrywać zagrania i wcielać je na boisku ;) ja tak robię przynajmniej hehe
NO I MUSI BYĆ ZAJAWA !!! bo bez tego sie nie da hehe ;)
Masz 17 lat ; ) to już możesz zaczynać ćwiczyć na siłowni to +. Graj jak najwięcej. Wychodzę z założenia że czysta gra to najlepszy trening. Piłka i na boisko. Sport nie lubi jak się mu odmawia ; )
Sport nie lubi jak się mu odmawia ; ) dobre hahaha ;D
siema mam pytanie co do tego link z tym filmikiem chce poprawić kozioł i czy ten filmik jest do tego dobry ??? http://www.youtube.com/watch?v=3Cen1bKmi...ion_835977
z góry dzięki za odpowiedzi


P.S nie wiem czy dobrym temacie to umieściłem jeśli nie to powiedzcie napisze w innym i liczę na szybką odpowiedź co do filmiku a jeśli macie jakieś inne filmiki które by mi pomogły w poprawieniu kozła to są mile widziane a i zapomniał bym czy te ćwiczenia przydają się podczas gry wiem że trzeba też improwizować czy te ćwiczenia są tylko po to żeby wspomóc kozioł ??
dobry filmik znalazłes myśle że powinno to pomóc sam zacznę to trenować
Sorry ze sie podpinam do t., ale rowniez zamierzam cwiczyc wyskok. (15 lat, 190cm, 90kg + czasami cwiczenia silowo) Tez doskakuje do obreczy (kosz raczej mam niewymiarowy bo na boisku doskakuje do obreczy a w szkole gdzie napewno jest wymiarowy, doskakuje do polowy reki). Gdzies widzialem trening hansa, i chwalili go. No, ale wedlug was ktory trening jest najlepszy? (no teraz i tak z 2tyg przerwy bo skrecilem kostke ;()

Co do twojego postu to polecam rowniez ogladanie filmikow, no i najlepiej poszukanie jakis trickow. Stopniowo bedziesz sie uczyl coraz to trudniejszych. Tu masz spis trickow:
Kod:
http://peb.pl/koszykowka/412827-streetball-tricks.html
Albo poszukaj sobie na necie jakies tricki latwe. Potem opis + youtube + cwiczenie = wymiatanie na boisku ;)
Ja pierwszy jaki sie nauczylem to hurican.
Hurricane to też mój 1 trik , no jedynie zwykły crossover był wcześniej , no ale nie wiem czy on jest aż taki zwykły jak po nim najczęściej ktoś może się obalić.