• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SKS PIATEK
#11
ja na rozgrzewce zawsze sie rozciagam z 10 min a potem to sobie rzucam
Piękny jest wschód słońca widziany z boiska...
  Odpowiedz
#12
@4li93 na rozgrzewce rób to i to. Staraj się kłaść nacisk na poprawną technikę rzutu, ale też nie zapominaj o koźle który jest podstawowym elementem gry w koszykówkę. Staraj się jakoś rozdzielić sobie czas na trening kozła i rzutu. Z czasem połącz te dwie rzeczy, np. (dobre ćwiczenie na jump-shoty) biegniesz z połówki na koźle lewy lub prawy zależy od strony, robisz naskok i rzucasz. Proste, ale przydające się w meczach. :)
  Odpowiedz
#13
No , najlepiej technikę rzutu , potem możesz kozłować i rzucać jednocześnie , np . robisz jakieś crossy , a potem naskok i rzut . Zabójcze jeśli ktoś wyćwiczy rzut o tablicę do perfekcji i na meczach tak robi . Kilka crossów przed zawodnikiem , biegnąć lekko na kosz i szybko się cofnąć (np. Ja jak idę z lewej to kozłem pod lewą nogą) , ktoś myśli , że idziesz pod kosz a ty naskok i rzut , jeśli jeszcze nie umiesz to o tablicę, jeśli umiesz to na czysto . Oczywiście jeśli kolesia przegonisz podczas wejścia pod kosz to rzucaj , nie potrzeba robić cały czas tak samo , bo jeśli np masz takie nawyki, że rzucasz tylko po koźle to każdy sobie zapamięta , że rzucasz tylko po koźle , tak samo nie chodź tylko w prawą stronę na kosz , tylko warto wchodzić także w lewą . Oczywiście , z lewej to lewa , prawa (noga przy dwutakcie) i rzut lewą ręką , najwyżej prawą możesz się trochę zasłonić , możesz też przed treningami , 2 kółka wokół sali prawą ręką ( przy zakrętach czyli np . -| kozioł za plecami) , potem 2 kółka lewą ( i tak samo przy zakrętach kozioł za plecami ) . 5-10 celnych z lewej i prawej strony ( najlepiej podrzucając sobie piłkę i naskok ) , potem osobiste . Spokojnie , po kozłuj , przymierz i rzuć , ale technicznie. Nieważne czy teraz jeszcze nie umiesz za bardzo i piłka nie dolatuje , możesz zrobić krok w przód .

PS: Zamiast 10 celnych z lewej i prawej , to możesz zrobić 20-30 rzutów z lewej i prawej , zależy jak dobrze rzucasz . Ja najwięcej rzucam 20-30 celnych z lewej i prawej .
"To become a champion is the result of hard work and dedication but all champions start with a dream"
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości