zgłoszonych do rozgrywek na szczeblu centralnym oraz w okręgowych związkach koszykówki.
5. NAGRODY: Najlepsze trzy zespoły zostaną nagrodzone.
lub nieprawidłowo.
7. PRZEPISY GRY:
a) każda drużyna składa się z maksymalnie 10 zawodników;
b) mecz musi rozpocząć minimum 4 zawodników, natomiast kończyć musi minimum 3;
c) czas gry 2 x 15 min (przerwa między połowami trwa do 5 min); punktacja: rzut zza linii 6,25m - 3pkt, rzut z innego miejsca pola gry – 2pkt; czas na akcję – 30 sekund;
d) wygrywa zespół, który zdobędzie większą ilość punktów, w przypadku remisu dogrywka trwająca 5 minut;
e) po każdym zdobytym koszu piłka wprowadzana jest do gry przez zespół przeciwny zza linii końcowej pola gry;
f) każdy zespół może wziąć dwie przerwy po sześćdziesiąt sekund, jednak czas ten jest wliczany w grę. Czas zatrzymuje się jedynie, jeżeli drużyna bierze czas podczas ostatnich trzech minut gry;
g) po faulu, błędzie kroków i innych wykroczeniach powodujących zmiany posiadania piłki,
drużyna przeciwna wprowadza ją do gry zza linii bocznej pola gry; rzuty wolne wykonywane przy dokonaniu 10 faulu;
h) jeżeli zawodnik jest faulowany w trakcie oddawania rzutu i rzut jest celny, to punkty zostają
zaliczone, a piłka pozostaje w posiadaniu zespołu atakującego, gdy rzut jest niecelny piłka
wprowadzana jest do gry zza linii bocznej;
j) sędziowie sami podejmują decyzję o przewinieniu;
k) rzuty wolne mogą być przyznane w przypadku faulu brutalnego, przewinienia umyślnego lub
niesportowego zachowania, po wykonaniu dwóch rzutów piłka pozostaje w posiadaniu zespołu
wykonującego rzuty; dwa przewinienia powodujące rzuty wolne wykluczają zawodnika z gry;
l) w sytuacji uznanej przez sędziów za wybitnie niesportowe zachowanie organizator zdyskwalifikuje zawodnika, a w sytuacji, gdy w zespole wystąpi zawodnik nie zgłoszony do ligi – zdyskwalifikuje całą drużynę;
ł) w sytuacjach spornych obowiązuje zasada strzałki;
m) o końcowej kolejności drużyn decydują: ilość zwycięstw, wynik bezpośredniego meczu, różnica zdobytych i straconych punktów we wszystkich meczach, stosunek punktów zdobytych do straconych, losowanie;
n) system rozgrywek – w zależności od ilości zgłoszeń;
o) we wszystkich spornych kwestiach dotyczących gry głos decydujący ma sędzia, on też jest
odpowiedzialny za odmierzanie czasu gry i liczenie zdobywanych punktów, sędzia powinien na
bieżąco informować zespoły o czasie gry i wyniku meczu.

8. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- Udział w imprezie jest bezpłatny,
- We wszystkich sprawach spornych głos decydujący mają sędziowie meczu,
- Każdy zawodnik gra z własnej nieprzymuszonej woli, wobec czego organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne nieszczęście, uszczerbek na zdrowiu spowodowany zdarzeniem w trakcie spotkań ligowych. W turnieju mogą brać udział tylko zawodnicy nie mający przeciwwskazań zdrowotnych, za co pełną odpowiedzialność ponosi kapitan drużyny.

A od siebie zamieszczam mapkę gdzie się znajduje miasto Złotów :)

Street-Ball.info Admin -> jeżeli masz pomysły, problemy, propozycje napisz :)
  Odpowiedz
#2
kurcze znowu jakis turniej zdala ode mnie :(
Piękny jest wschód słońca widziany z boiska...
  Odpowiedz
#3
odemnie też, szkoda:)
Pewnego dnia 1963 roku, Bóg, postanowił stworzyć koszykarza idealnego. Więc stworzył Jordana.

Polecam moją stronę o NBA, NCAA
  Odpowiedz
#4
ale widze ze sa takie przepisy jak: gra na czas, 4 zawodnikow, kroki, sedzia, wykluczanie za faule. na pewno to jest turniej stretball.
  Odpowiedz
#5
nawet tego nie czytalem ale gra na czas i wykluczanie za faule to bezsensu troche
kroki powinny byc ale tylko wtedy jak juz tak ewidentnie ich zrobi za duzo :D
  Odpowiedz
#6
lol myslalem ze beda negatywne reakcje na moj komentarz a jednak ktos sie ze mna zgadza dzieki
  Odpowiedz
#7
pewnie ze sie zgadzam kto gra w streetballa na czas :D albo patrzy na ilosc fauli pfffff nawet sedzia wydaje mi sie zbedny sami mozemy sobie sedziowac
i jeszcze punktacja przydalaby sie inna: 1 punkt sprzed 6,25 a 2 zza
ale to juz nie moj interes
  Odpowiedz
#8
a chodzi wam o czas czyli 24 s na akcje czy o czas w jaki się gra
a jeśli chodzi o turniej to za daleko
a jeśli chodzi o mecze streetball to jaka granicę można dać do wygranej 11 punktów czy jakiś czas na mecz ( modzi mi o turniej który organizuje )