• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozciąganie
#1
Cześć,

Jak wiemy rozciąganie jest ważne więc może polecielibyście jakieś ćwiczenia na rozciąganie i przy tym opisali jak przebiega wasze rozciąganie przed meczem a jakie przed grą z kolegami ? Ja zazwyczaj nie rozciągam się przed grą ale to wydaje mi się niedobrze.
Street-Ball.info Admin -> jeżeli masz pomysły, problemy, propozycje napisz :)
  Odpowiedz
#2
Pierw się rozluźnij, pomachaj rękoma i nogami jakbyś trzepał, potem szyję rozciągnij, wiesz, w bok itp. Trochę biodra, tnz. zginaj się na boki (ręka prowadzi), nie kręć nimi. Potem rozciąganie pachwin (nogi w rozkroku i przenosisz ciężar ciała). Po tym ćwiczeniu jeszcze obróć się całym ciałem do tyłu bez odrywania nóg, raz z lewej strony, raz z prawej itp. Następnie stań prosto, nogi złączone i złap się stóp, wytrzymaj chwilę. Zrób 5 lekkich ćwierćskoków i krótkie krążenie kolan. Rozluźnij się, pomachaj rękoma jak na początku, weź głęboki wdech i wszystko, jesteś gotowy.

Edit:
Zapomniałem, jeszcze chwyć się dłońmi za plecami i pociągnij je do tyłu, po tygodniu intensywnego ciągnięcia (nie zrozumcie mnie źle) będziesz mógł klata strzelać;D
  Odpowiedz
#3
Dzięki dzisiaj to przetestuje i zobaczymy czy będzie lepiej.
Street-Ball.info Admin -> jeżeli masz pomysły, problemy, propozycje napisz :)
  Odpowiedz
#4
pojedynczych ćwiczeń na rozciąganie myślę nie ma co tutaj opisywać, jak gdzieś ćwiczysz, trenujesz to na pewno znasz kilka, możesz spytać jeszcze kołcza czy włefisty. ważne jest to, żeby po kolei rozciągać odpowiednie grupy mięśni. wpierw jak Kaiyoh pisał rozluźnienie, potem radziłbym zacząć od stawów, różne krążenia, kostek, kolan, bioder. Następnie w pozycji stojącej i skłony odpowiednio łydki i uda. Potem jeszcze dla pełnego efektu w siadzie i pozycji leżącej na przemiam kilka ćwiczeń rozciągających raz uda, a raz łydki. Wszystko zajmuję mniej więcej 20-30 minut, naprawdę jest różnica jak się pójdzie skakać, czy nawet grać nierozciągniętym i rozciągniętym. Ja tak robię i efekty jak widać są ;D
  Odpowiedz
#5
Dzisiaj się rozciągałem meczyk z kolegami graliśmy niezbyt był mój dzień ale lepiej się grało, muszę właśnie dowiedzieć się mniej więcej w jakiej kolejności itd ale postaram się zawsze rozciągać.
Street-Ball.info Admin -> jeżeli masz pomysły, problemy, propozycje napisz :)
  Odpowiedz
#6
Jak mówi Lisu, porządna rozgrzewka czyni cuda, jednak zajmuję dużo czasu. Ja Ci opisałem krótką wersję, nawet bardzo, której używam codziennie. Tak porządnie to rzadko kiedy, bo 30 min to jednak jest kupa rzutów, a u mnie z czasem cienko.
  Odpowiedz
#7
(28-04-2009, 23:03)Kaiyoh napisał(a): ...bo 30 min to jednak jest kupa rzutów

hah właśnie, dlatego staram się rezerwować te 20-30 minut i rozciągam się już w domu, przeważnie ;p potem na boisku tylko trochę potruchtać, parę rzutów, kilka luźnych skoków i gotowy do latania ;D
  Odpowiedz
#8
Ja mam problem z nadgarstkiem, muszę mieć długą rozgrzewkę w postaci rzutów, ale tak na wytrzymałość to w ogóle się nie rozgrzewam. Zajmuję mi to zawsze bardzo dużo czasu, czasem nawet godzinę biegu, kiedy już kolka minie itp.
  Odpowiedz
#9
Też miałem kiedyś problemy z nadgarskiem. Ale jakoś przeszło samoczynnie, a ostatnio też zacząłem przywiązywać większą uwagę do rozgrzewki. Pracochłonne ale trzeba..
Podoba mi się jego gra, podoba mi się jego styl. Hej on jest OK! LeBron James
  Odpowiedz
#10
Dziwnie to wygląda, przychodzą małe dzieci , starsi grają a ty robisz rozgrzewkę, rozciąganie. Kiedyś może jakoś na to patrzałem teraz już nie. Dodatkowo ostanio zauważyłem że coraz więcej osób się rozgrzewa... Jest to bardzo pomocne w czasie gry. Co do nadgarstka to od czego masz problemy może zdołamy jakoś pomóc?

PS. Ogólnie w mojej wypowiedzi chcę Wam uświadomić i namówić do tego aby się rozgrzewać przed grą (Rozumiem jak przyszliście tylko porzucać albo z dziewczyną to ok nie trzeba) ale jeżeli jest was paru o macie grać powiecmy 3vs3 to już by należało wykonać małą rozgrzewkę + oczywiście o czym w wątku mowa rozciąganie..
Street-Ball.info Admin -> jeżeli masz pomysły, problemy, propozycje napisz :)
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości