• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niezidentyfikowany trick .
#1
Witam . Ostatnio często zauważam trick którego chciałbym się nauczyć , podejrzewam że jest to stopień trudności równy z kręceniem na palcu aczkolwiek mogę się mylić . Mianowicie chodzi o sztuczkę gdzie trzymamy piłkę jedną ręką markujemy podanie . Tak że rękę prostujemy całkowicie ale w ostatniej fazie piłką dziwnie odskakuję i wraca do rąk a gracz w którego celujemy jest święcie przekonany że rzucimy w niego piłka jedną ręką (ważne że jedną ręką ). Mam nadzieje że ogarniacie co mi chodzi po głowie . Z góry dzięki za pomoc ; >
  Odpowiedz
#2
Pewnie ci chodzi o boomerang to dość łatwi trick ale najważniejsze jest by wykonać go za głową przeciwnika i uch nadgarstka :)
Streetball is the art of fun and a way of life ... Remember this when you play.
  Odpowiedz
#3
(26-12-2011, 00:54)kontraatak napisał(a): Pewnie ci chodzi o boomerang to dość łatwi trick ale najważniejsze jest by wykonać go za głową przeciwnika i uch nadgarstka :)

Jeśli boomerang to rzeczywiście ten trick http://www.youtube.com/watch?v=F_WDRJWJkqo to nie chodziło mi o niego tylko o coś w gruncie rzeczy podobnego lecz na dużo mniejszą skale . Piłka od raz wracała do rąk właściciela , nie uciekała zbyt daleko .
  Odpowiedz
#4
To wgl nie łapię masz jakiś link z filmikiem?? To koleś może chodzi ci o markowanie podania to porostu zmniejsz pułap bumeranga i szybciej do cb wruci piłka wiesz o co chodzi??
Streetball is the art of fun and a way of life ... Remember this when you play.
  Odpowiedz
#5
(26-12-2011, 17:45)kontraatak napisał(a): To wgl nie łapię masz jakiś link z filmikiem?? To koleś może chodzi ci o markowanie podania to porostu zmniejsz pułap bumeranga i szybciej do cb wruci piłka wiesz o co chodzi??

Tak , też o tym myślałem . Ale dzięki .
  Odpowiedz
#6
Jemu po prostu chodzi żeby udawać rzut w przód ale rzucić w tył. Nie ma raczej na to recepty, po prostu sam sobie wymyśl jak to zrobić :D Zastanów się co mógłbyś zrobić żeby cofnąć piłkę. Na pewno będzie potrzebny dobry chwyt skoro chcesz to zrobić jedną ręką.

Ja bym wolał zwykły chwyt piłki energiczny w przód bez puszczania piłki i wolniejsze w tył potem kozioł szybki obok przeciwnika i go miniesz.

Naucz się po prostu nie wypuszczać piłki z ręki ;D
  Odpowiedz
#7
(26-12-2011, 22:26)azwyklyuser napisał(a): Jemu po prostu chodzi żeby udawać rzut w przód ale rzucić w tył. Nie ma raczej na to recepty, po prostu sam sobie wymyśl jak to zrobić :D Zastanów się co mógłbyś zrobić żeby cofnąć piłkę. Na pewno będzie potrzebny dobry chwyt skoro chcesz to zrobić jedną ręką.

Ja bym wolał zwykły chwyt piłki energiczny w przód bez puszczania piłki i wolniejsze w tył potem kozioł szybki obok przeciwnika i go miniesz.

Naucz się po prostu nie wypuszczać piłki z ręki ;D

Akurat ten element jest mi potrzebny tylko i wyłącznie po to aby też podenerwować starszego kumpla który co trening używa na mnie tego tricku i co najgorsze zawsze staram się chwycić tą piłkę gdyż jest to tak realistyczne ; D Przypomniałem sobie jeszcze że od ta piłkę w dół rzuca wtedy , a widziałem ten trick na paru street ballowych filmikach , więc myślę że jednak taki trick istnieje . Zobaczymy jak się boomeranga nauczę na treningu przyszłym po świętach czy to też się nada .

  Odpowiedz
#8
Istnieje. Postaram Ci sie jakoś to wytłumaczyć, tak jak to ja robię. Kozłując piłkę normalnie i stojąc prosto łapię piłkę z "tylu" i "rzucam" ja w twarz przeciwnika ale cały czas mam rękę na piłce. gdy już mam prawie na maxa wyciągniętą rękę nadgarstek przekładam trochę bardziej na środek u góry piłki i palcami ja zrzucam na ziemie. Lub czasami nadgarstek przekładam na sam "przód" piłki i cofam ja ręką kozłem. Trik jest prosty jak zrobienie kanapki z dżemem.
  Odpowiedz
#9
Zgadzam się z SuplenC tylko że to faktycznie łatwy trik. Możesz jeszcze przed samą twarzą machnąć komuś piłką w ten sposób żeby się przestraszył i wykorzystując dezorientacje skutecznie zrobić bumerang lub jakiś inny trik nawet jakiś prosty crossover czy coś :)
Streetball is the art of fun and a way of life ... Remember this when you play.
  Odpowiedz
#10
No jak piłka ma iść o ziemie to rzeczywiście prościutkie, aż sądzę że i ja potrafię. Tylko ja raczej będę to robił tak, że w trakcie tego wymachu już będę dłoń "przesuwał" nad piłkę. Będzie prościej :)
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości