• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy was również to denerwuję?...[...]
#1
[...]...witam, tak jak w temacie, chciałbym się was spytać, jakie macie zdanie na temat cen w Ameryce, a w Polsce, mowa tu będzie o cenach sklepu z ciuchami i tym podobne. Jestem wiernym fanem zespołu Boston Celtics, i chciałbym sobie sprawić jakieś ciuchy do chodzenia, koszulkę, fullcap, itd. Wchodzę na allegro, patrzę ceny to się łapie za głowę!!! Cena fullcapa Boston Celtics wynosi 130 zł z przesyłką, TO JEST CHORE!!! nie dość mają pieniędzy? rozumiem, muszą kupić towar, i tak dalej, ale ile ludzi w Polsce interesuję się koszykówką? większość gra w piłkę nożną w końcu to Europejski sport, a nie może być w Polsce takiej sieci sklepowej, z różnymi ciuchami zespołów ze Stanów bo zapewne zamówienie towaru z zachodu by dużo kosztował. Wracając do czapki, ja pier%$@# kto da 130 zł za czapkę?! patrzałem na store.nba.com to tam taki fullcap po 20-30 $ w porównaniu tutaj liczb, do cen w Polsce to jest taniocha. Normalnie gotuję się we mnie jak widzę te ceny ciuchów dla fanów zespołu w Polsce a w Stanach, co najlepsze, zamieniam np. za czapkę te 30$ na polskie, i wychodzi 70 zł, różnica między 70 a 130 wynosi 60 zł. Dla mnie to jest po prostu szok... musiałem to na pisać, żeby to wyrzucić z siebie i podzielić się z wami moją opinią na ten temat, dobrze że nie wybuchłem bo rzucałbym ładnie bluzgami na tych złodziei... zapraszam wszystkich do konfrontacji na ten temat.
Dodam jeszcze że np. za czystą białą koszulkę w stanach z logiem NBA firmy Adidas damy 16 dolarów. W Polsce za taki T-shirt na w-f dalibyśmy 55 zł....
  Odpowiedz
#2
no niestety ale tak jest i nic nie mozemy z tym zrobic
Piękny jest wschód słońca widziany z boiska...
  Odpowiedz
#3
Mam nadzieję że Obama zniesie ten cały cyrk co jest z tą visą, zieloną kartą czy jak tam, żebyśmy mogli normalnie wylatywać, płynąć do stanów ^^ Zobaczcie jak tam kraj jest zajebiście rozwinięty, a Polska? Przepraszam muszę to napisać, k%#$ sto lat przed murzynami... I teraz mamy wszyscy przykład, zobaczcie jak my młodzież, odbieramy to wszystko. Większość młodych ludzi jak my postrzega Polskę jako kraj "gówniany" pomijam tutaj patriotów którzy jakże kochają swój kraj, okej, niech kochają, ale co dostają w zamian? Polscy politycy wystawiają nam swoje dupy, i mają nas po prostu gdzieś! Dopowiadając, chciałbym napisać że dobrze nam wyjdzie jak weźmiemy się konkretnie za naukę języka obcego, Angielskiego, bo to się nam najbardziej przyda w życiu.
  Odpowiedz
#4
W stanach nawet nikt z młodzieży nie pomyśli o wyjeździe z kraju bo jest im źle . Po co mają wyjeżdżać tam gdzie jest gorzej ? Różnica cen jest na prawdę duża , tak jak podałeś wyżej. W cenie za którą kupie czapkę , tam mogę kupić strój , albo chociaż czapkę i koszulkę/spodenki swojego ulubionego zespołu i nie tylko. Kraj się bogaci , ale mieszkańcy są coraz biedniejsi . Ci którzy zarabiają ogromne sumy tego nie zauważają , ale ci bedniejsi mocniej to odczują .

Może później coś dopisze , jutro do szkoły to trzeba się wyspać ;)
"To become a champion is the result of hard work and dedication but all champions start with a dream"
  Odpowiedz
#5
Dokładnie a w Polsce? większość młodych ludzi ma gdzieś ten kraj skoro on sam nas tak traktuję, i po prostu chcemy stąd wyjeżdżać tam gdzie jest lepiej.
  Odpowiedz
#6
smutne ale prawdziwe
pozostalo nam tylko cwiczyc koszykowke zeby byc zajebistym i grac w nba :D
Piękny jest wschód słońca widziany z boiska...
  Odpowiedz
#7
Tak samo nasze polskie gwiazdy, okej niektóre mają talent na prawdę, ale nie które to o kant dupy rozbić, już nie jeden przeciętny polak zagrałby lepiej, a jakie oni mają zarobki ?:/
  Odpowiedz
#8
Zgadzam się z wami panowie, dlatego ja wyjechałem do Włoch. Całkiem inna sprawa. Moja mama np zarabia 2500 euro na miesiąc i muszę to powiedzieć ze nic nam nie brakuje. Przeciętny obywatel POlski w tym momencie zarabiając 2500 zł (liczę w skali 1:1) nie miałby na chleb. POlitycy tylko wyrabiają sobie stołki żeby przetrwać ten cały kryzys (wywołany oczywiście przez te jebane mega-banki ogólno-światowe, http://www.youtube.com/watch?v=KCjxEuZB7...AAAAAAAAAQ zapraszam do posłuchania). Wkurwia mnie takie zachowanie. Żeby chociaż coś dobrego dla państwa zrobili a nie tylko zarabiali więcej niż zgarną z podatków a potem płaczą ze POlska biedna więc podnoszą sobie zarobki i kupują 500 IPadow 2 bo biedacy nie maja kasy żeby sobie kupić wiec biorą z budżetu państwa bo przecież się rozwija. Dzięki poprostuszybki ze założyłeś ten temat bo już wybuchłem. Jak bym kurwa tylko mógł to już bym tam kurwa rewolucje organizował bo nie po to nasi dziadkowie walczyli o nie podległość żeby teraz te kurwy jakieś ustawy wprowadzali ze ci mogą wejść do domu i sprawdzić czym palisz w piecu...
  Odpowiedz
#9
Dawaj ze mną! Jadyma za ocean podbić ligę NBA :D ; Ale co do twojej wypowiedzi, zgadzam się w pełni.
  Odpowiedz
#10
No właśnie tak to wygląda, ale nie myślcie że to np. Chicago Bulls daje zawyżone ceny. Po prostu My zarabiamy załóżmy 2000 zł, a oni 2000$. I tak jak chyba napisał SuplenC, (nie wiem nie przeczytałem bo przed chwilą wstałem i to za długie wiadomości). My płacimy za tą czapkę 130zł niezależnie czy jest z ameryki czy z polski, bo one NEW ERA po prostu tyle kosztują, porządna kosztuje od 40-50 w górę, a do tego dochodzi to że jest oryginalna i ma logo NBA, więc wzrasta jej wartość nawet i dwukrotnie. (i dobrze, to znak, że zarabia na tym nie tylko firma która wyprodukowała, ale cały klub, koszykarze i liga NBA).

Więc my na 2000 płacimy 130, a oni na 2000 płacą 30. Taka jest różnica. Nie wspomnę już o takich bajerach, że:

- Amerykanie w niektórych stanach mają nawet darmową telewizje cyfrową. A my musimy płacić te 40zł miesięcznie.

- Osiedla mieszkalne, strefy, wszystkiego tam masz pod dostatkiem. Nie ma że musisz sobie wodę rurami przeciągnąć, prąd, telefon, bo tam po prostu masz wszystko gotowe nic tylko się budować/wprowadzać.

I na pewno wiele innych tego typu.

Bo tam miasto każde jest zarządzane osobno i tam ludzie dbają o to, żeby mieszkańcy mieli dobrze i żeby przybywało ich co raz więcej.

Widzicie jak czasem pokazują ujęcie jak ludzie wchodzą na zewnątrz do budynku stadionu. Po prostu TŁUMY.

Liga NBA, nie wiem czy zauważyliście jest wręcz w 100% ustawiona. Stadiony są praktycznie takie same różnią się tylko kształtem i logami drużyn. Każda drużyna ma maskotkę. Sędziowie w razie wątpliwości patrzą sobie na laptopa i oglądają powtórkę. Czyż to nie genialne?

Amerykanie dążą do doskonałości, to jest ich cecha. Cokolwiek by to było to chcą żeby było dopracowane, nie miało luk. Konstytucje się poprawia jak coś jest nie tak, a u nas zamiast ją poprawić to wolą zrezygnować z czegoś, bo tego się nie robi..

Ja też chciałbym mieszkać w ameryce, podobno ciężko dostać obywatelstwo, ale jak już się tam pomieszka trochę, znajdzie legalną pracę, to masz duże szanse, tak przynajmniej czytałem. Problem w tym że no ja nie potrafię po pierwsze nauczyć się angielskiego, żeby nie dukać, bo nikt nie chciałby być jakkolwiek dyskryminowany, a nie chciałbym wiecznie mieszkać w jakiejś 'polskiej strefie'. Po drugie to taki wyjazd już nie kosztuje tyle ile z polski do polski, czyli kilka tysięcy na wynajęcie mieszkania (żeby starczyło mniej więcej na rok spokojnie) i na jedzenie, i od razu szukasz pracy. Tam potrzeba z dziesięć razy tyle bo nie wiadomo co będzie.

I mógłbym tak pisać godzinami. I też chętnie zrobiłbym rewolucję, chciałbym choćby i promowanie sportu zrobić, chciałbym żeby w Polsce też były stadiony a nie "sale". Żeby dzieci chodziły na koszykówkę śmiały się z durnych maskotek. Żeby każdy miał w okolicy przynajmniej jedno boisko do kosza i nogi. Żeby było dużo skateparków, żeby były tablice do malowania legalnego graffiti.

Wystarczyłoby się kurwa wzorować na innych krajach. Zamiast "ubiegać się o względy unii". Jakbyśmy byli lepszym krajem, mądrzejszym, i tak dalej, to nawet nie musielibyśmy się o nie ubiegać.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości