• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siłownia
#1
Elo Elo :)
Mam takie pytanie. Czy zna ktoś jakieś ćwiczenia na siłce żeby zwiększyć dynamiczność itp ? Słyszałem ze bierze się lżejsze ciężary i robi się powtórzenia jak najszybciej. A i czy w ogóle tutaj ćwiczy na siłowni? :D
  Odpowiedz
#2
To zależy od pozycji, na której chcesz grać, jeżeli grasz na rozgrywce to już lepiej normalnie posprintować na dworze. Jeżeli grasz na centrze to powinieneś zacząć ćwiczyć, kiedy będziesz miał zadowalający wzrost. Jeżeli na Fowardach to możesz już ćwiczyć, byle Cie to nie spowolniło.

Co do ćwiczeń, obciążników się nie opłaca, samo bieganie Ci stawy obciąża, a jeszcze z dodatkowymi 1 kg... Jednak jeżeli często pod koszem grasz to możesz różne ćwiczenia na leżąco na klate i ręce i jakieś na nogi.
  Odpowiedz
#3
ok dzięki :)
  Odpowiedz
#4
Też zaczynam dzisiaj jakoś ćwiczyć na siłce ;) musze pomyslec nad treningiem. Może pomożecie coś ułożyć?
Podoba mi się jego gra, podoba mi się jego styl. Hej on jest OK! LeBron James
  Odpowiedz
#5
Ja ostatnio zauważyłem, że moja rola to gra na centrze. Jest wielu szybszych ode mnie (przynajmniej jak gram normalnie w kosza na WF) i nie ma sensu, żebym się z nimi gonił. Jestem wysoki i postawny i mało kto mi podskoczy pod koszem. Dziś graliśmy z jakąś pierwszą klasą w kosza (jestem w 2) to na centrze radziłem sobie dobrze. Kiedyś próbowałem latać i kończyło się to stratami. Wobec tego przydałyby mi się jakieś wskazówki dotyczące treningu i samej gry an centrze, ale po kolei :)
  Odpowiedz
#6
Hmm center :D Wieć powinna cię interesować siła, moc, odwaga i częsty kontakt z gałą (zbiórki to najważniejsza twoja rola)
Podoba mi się jego gra, podoba mi się jego styl. Hej on jest OK! LeBron James
  Odpowiedz
#7
powinno się zrobić temat z treningami/ćwiczeniami na poszczególne pozycje ;p
  Odpowiedz
#8
Jeśli jesteś centrem ważne są u ciebie barki. Warto sobie je ćwiczyć. Jeśli chodzi o ćwiczenia na siłce to na rozgrzewkę pompki są idealne (oczywiście wcześniej rozciągniecie ciała) jeśli masz hantle to można poćwiczyć biceps noi do tego jeszcze klatkę jeśli masz ławkę i sztangę.
  Odpowiedz
#9
Pompki robię od dłuższego czasu. Mam hantle, ale tylko 1.1kg, 2.3kg, 4.5kg. Nie mam dostępu do ławeczki (sztangi też nie mam) ani kasy na siłownię.
  Odpowiedz
#10
A nie ma ktoś z kumpli? Albo w szkole itp?
Podoba mi się jego gra, podoba mi się jego styl. Hej on jest OK! LeBron James
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości