• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samodzielne treningi.
#1
Siemanko, gram w kosza hobbistycznie i systematycznie, nie raz z dłuższymi przerwami, choć ostatnio 2 razy w tyg. to minimum.(1.5 roku). Poczytałem trochę tematów o treningach i wszędzie pisaliście, grać, grać i jeszcze raz grać :D Ja już trochę pograłem '"malutkie" doświadczenie mam.

Chciałbym popracować nad moim wyskokiem oraz panowaniem nad piłką.

Wzrost: 180cm
Waga: 81kg
Kondycja: Dobra/Bardzo Dobra
Wiek: 19

Proszę o jakieś ciekawe porady, bo jeśli chodzi o samodzielne treningi to jestem zielony.

Pozdro.

Jeśli chodzi o uczęszczanie na treningi, to już odpada. Jestem za stary:shy:
Najlepszy raper w polsce Eldo, znacie?
Najlepsze trio - Parias?
  Odpowiedz
#2
Siemanko ! Dokładniej napisze ci później , ale na razie tak :

Z twoim wiekiem można już spokojnie trening na wyskok , żadnego nie próbowałem , więc ci nie doradzę jaki najlepszy , ale w dziale treningi wszystko znajdziesz . Jeśli chodzi o panowanie nad piłką to różnego rodzaju kozły np. 1 min po lewej stronie , 1 min po prawej , 1 min przed siebie , 1 min po lewej , wysokie-niskie i tak samo z resztą . Kozioł za plecami 1-2 min . 8-emka .

Wracając do wyskoku .
-Możesz robić przysiady , brzuszki , pompki , różnego rodzaju skoki .

- Oraz takie małe ćwiczonko : 10-15 podskoków dotykając ręką tablicy/obręczy , potem trucht na 2 stronę boiska i znowu 10-15 podskoków . Ilość powtórzeń zależy od kondycji.

PS: Wzrost masz podobny do mnie ;) Ja mam 180-181 , ale 14 lat ( 3 lutego 15 ) . Jestem troszkę za chudy ( mam około 55-60 kg ) . Kondycję mam b.dobrą . Gram w klubie .

PS2: Trening na wyskok w tym wieku jest dobry , a nawet zalecany . Ale pamiętaj ! Skok jest dostosowany do masy ciała i nie bardzo lubi dodatkowe obciążenie ;) Czyli ciężarkom na nogi i inne części ciała mówimy nie :)

Jeśli chcesz coś więcej wiedzieć , pisz .


@Teraz zauważyłem , że napisałem dużo , nieczytelnie , brzydko i w ogóle . Ale hmm.. na temat . Ajjjć.... trzeba najpierw myśleć , potem pisać 0.o
"To become a champion is the result of hard work and dedication but all champions start with a dream"
  Odpowiedz
#3
A ten trening na wyskok Webb'a? Będzie dobry od razu na początek?
Najlepszy raper w polsce Eldo, znacie?
Najlepsze trio - Parias?
  Odpowiedz
#4
Nie wiem nie próbowałem może zacznij od kangoroo hoops jest moim zdaniem łagodniejszy i do tego jakiś trening na szybkość kondycje ale ja się nie znam. I tak między nami to dużo pomaga nawet systematyczna gra rozumiem ale kilka rzy w tygodniu żebyś nie robił takich przerw bo to tak jednak coś opóźnia ;p
Streetball is the art of fun and a way of life ... Remember this when you play.
  Odpowiedz
#5
Air Alert 2 wybrałem, od następnego poniedziałku zaczynam, ponieważ teraz się rozciągam :)
Najlepszy raper w polsce Eldo, znacie?
Najlepsze trio - Parias?
  Odpowiedz
#6
Czemu nie też spoko wybór życzę wytrwałości i powodzenia ;p
Streetball is the art of fun and a way of life ... Remember this when you play.
  Odpowiedz
#7
a na dribbling polecam to:

http://www.youtube.com/watch?v=KJEb6O-cj...plpp_video

http://www.youtube.com/watch?v=cRRsn_ixs...plpp_video

sam to robiłem i pomaga.:)
This Game Is My Life.
[Obrazek: wu08k0.jpg]
  Odpowiedz
#8
hehe widzę że polecasz to co ja poleciłem naprawdę popłaca
[Obrazek: ban_pl_46860_297334.gif]
  Odpowiedz
#9
Hmmm, to robi się idealnie jak on to robi? Czy trzeba ustalić sobie serie ?
Najlepszy raper w polsce Eldo, znacie?
Najlepsze trio - Parias?
  Odpowiedz
#10
Rób sobie po pół minuty jedno ćwiczenie i chyba wystarczy, razem to będzie przecież ze 20 minut. 20 minut dziennie treningu tylko kozła piłki to chyba wystarczająco :P

Ja nie mam gdzie tego robić więc nawet się nie mieszam :) Sądzę że na razie wystarczy mi to, że codziennie macam piłę <3 Jeszcze nie dawno nie potrafiłem trzymać piłki jedną ręką, później nie potrafiłem jej podnieść jedną ręką, dzisiaj luz :P

Lepszy chwyt to chyba podstawa, a i nauczyłem się jednego z filmików, żeby piłkę kozłować prawie do ziemi, dzięki temu jest większa kontrola nad nią, no i ciężej ją odebrać.

Będzie ciepło to to wprowadzę w życie i będę rządził :D
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości