• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powrót do ćwieczeń
#1
Siema,

Powracam, do grania. Ostatnio mieliśmy małe zawody do uczelni i tak sobie poszły. Jak przemyślałem swoje ruchy to stwierdziłem, że tragedia. Chcę to zmienić w tym momencie, teraz :)
Ogólnie przybrałem kilka kg, chciałbym je zgubić i ćwiczyć na wyskok. Póki co ograniczam słodycze itp. Zaczynam robić brzuszki.

Co polecacie ?
Street-Ball.info Admin -> jeżeli masz pomysły, problemy, propozycje napisz :)
  Odpowiedz
#2
miałem podobnie po okresie zimowym, kiedy nie miałem gdzie grać
zacząłem biegać, kondycja się trochę odbudowała, robiłem pompki, organizm przyzwyczaił się do wysiłku , no i oczywiście chodziłem codziennie na boisko, nawet samemu , porzucać sobie i przećwiczyć niektóre ruchy, forma wróciła sama ;]
  Odpowiedz
#3
Hm... ja bym ci polecił pompki z rozłożonymi rękami ( szerokie ) i z rękami jak najbliżej siebie . Oczywiście pompki , może w tym wieku jakaś hantla ;) Ogólnie dużo ruchu , nie musi być to akurat kosz. np. koledzy poszli grać w siatę/nogę , a akurat nie ma nikogo na koszach to pójdź z nimi ;) Przyda ci się pewnie jeszcze trening na kozioł , ale to chyba wiesz o co chodzi .

Jak nie to masz linka :

http://www.youtube.com/watch?v=ehfdmGlzi...MptlCvU%3D

Możesz też robić trening w miejscu np kozioł prawą ręką po prawej stronie ( takie wahadło ) kozłując na zmianę wysokim kozłem i niskim ( różne takie ćw )

"To become a champion is the result of hard work and dedication but all champions start with a dream"
  Odpowiedz
#4
Nom, hantla już by się przydała, na uczelni mam możliwość, ale już niedługo sesja i wakacje wiec wolałbym w domku. Pompki będę robił, brzuszki i zobaczymy jak to wyjdzie. Może jakieś przysiady...
Street-Ball.info Admin -> jeżeli masz pomysły, problemy, propozycje napisz :)
  Odpowiedz
#5
Co do przysiadów , to mała porada . Aby nie obciążać za bardzo kolan ( i też aby lepiej mięśnie ćwiczyć ;) ) rób je tak , aby kolana nie były przed stopami . Chodzi mi o to , że jak masz kolana , to robiąc przysiad nie mają przekroczyć lini stóp ( nie mają wychodzi za palce ). Nie wiem jak by ci to powiedzieć ,mam nadzieję , że wiesz o co chodzi ;)

[Obrazek: kolana.jpg]

Ok , użyłem swoich wielkich zdolności artystycznych do wykonania obrazka jak powinno się robić przysiady . Za tą szarą linię nie powinny przekraczać kolana .
"To become a champion is the result of hard work and dedication but all champions start with a dream"
  Odpowiedz
#6
to tylko do kata prostego trzeba ugiac nogi chyba
Piękny jest wschód słońca widziany z boiska...
  Odpowiedz
#7
To to już zależy jakie robisz , po prostu kolana za stopy nie mogą wychodzić ;)
"To become a champion is the result of hard work and dedication but all champions start with a dream"
  Odpowiedz
#8
Okej i pewnie nie na palce jak przysiad robię ?
Street-Ball.info Admin -> jeżeli masz pomysły, problemy, propozycje napisz :)
  Odpowiedz
#9
Znaczy się wstawanie z wzniosem palców ? To może być , dodatkowe ćw. na wyskok przynajmniej ;)
"To become a champion is the result of hard work and dedication but all champions start with a dream"
  Odpowiedz
#10
Znaczy chodziło mi bardziej, że przy robieniu przysiadu nie podnoszę pięty (jak schodzę w dół). A tak to na bieganie jeszcze zimno i ćwiczę w domu. W sumie weekend miałem przerwy a to nie dobrze:/ ale nieraz po prostu tak wychodzi.

Zaraz zaczynam odbudowywanie swojej kondycji plan na dzisiaj :
- Lekka rozgrzewka i lekkie rozciąganie,
- 3 serie po 30 brzuszków
- Pomiędzy brzuszkami pompki (też 3 serie)
- Spięcia brzucha (maksymalna ilość, do pieczenia :) )
- 3 serie po 25 ćwierć skoków
- 50 lekkich podskoków
- lekkie rozciąganie.

To tak ogólnie, muszę znaleźć plan, który kiedyś robiłem, bardzo mi poprawił wyskok, który muszę odbudować :)
Street-Ball.info Admin -> jeżeli masz pomysły, problemy, propozycje napisz :)
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości