• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zagrania
#1
Może jest ktoś kto mógłby mi polecić jakieś zagrania specjalnie dla środkowego? Słyszałem, że klasa zawodnika to m. in. zagrania jakimi potrafi wykazać się pod tablicami. Może jakieś wskazówki co do ustawienia. Przydałoby mi się także kilka rad jak wywalczyć sobie pozycję, bo chyba zwykła przepychanka to nie wszystko... Teraz to praktycznie tylko siłowo wszystko załatwiam i czasem zdarzają mi się za to faule... A jeśli chodzi o moje rzuty bezpośrednio po zbiórce w ataku to robię krok do tyłu i rzucam jakby hakiem...dlatego poszukuję wskazówek ;)
Pozdro

PS: W Internecie znalazłem takie coś:
5. Center ; Center © ; Piątka
Podstawowe Wymagania:
- ogromna siła fizyczna
- opanowanie technik podkoszowych do perfekcji
- spryt i doświadczenie
- umiejętność łapania równowagi i gry tyłem do kosza
- umiejętność zastawiania się i zbierania piłki pod każdym koszem
- umiejętność prostej gry kombinacyjnej, dająca niektórym centrom sporą liczbę asyst

Ale nie znalazłem materiałów odnoszących się do tych zagadnień.
  Odpowiedz
#2
Wszystkie wymagania się zgadzają, jak Sam napisałeś zdobywasz pozycję narazie siłowo teraz trzeba dodać do tego spryt i myślenie na boisku :) Spróbuje coś poszukać na powyżej wymienione zagadnienia.
Street-Ball.info Admin -> jeżeli masz pomysły, problemy, propozycje napisz :)
  Odpowiedz
#3
Sam też szukam, ale jak coś znajdę to jakieś dyskusje między graczami, więc mało co rozumiem. Jak gram zbyt lekko to tracę piłki, a jak przyciskam obrońców to gwizdki ;/
  Odpowiedz
#4
Kolejny dylemat... Jak jestem pod koszem i mam zbierać piłki; to mam ugiąć nogi i skakać czy od razu z wyprostowanych czy jak tam są lekko ugięte? Zawsze myślałem, że lepiej się trochę złożyć do zbiórki, ale ostatnio kumpel, który gra w kosza od ładnych kilku lat powiedział mi, żebym od razu skakał, nie uginał nóg.
  Odpowiedz
#5
Gra Centra powinna ograniczać się do gry w trumnie powinna się opierać na zbiórkach, blokach, przechwytach, ma on wykorzystywać swój wzrost. Jeśli chodzi o te nogi.. Powiem tak w każdej akcji będzie inaczej. Zdaży się tak że wyskoczysz tawet z pół, ćwierć przysiadu a i z prostych nóg. Bardzo ale to bardzo ważym elementem jest wyczekanie czyli aby w odpowiednim momęcie zebrać albo musnąć piłkę o tablice. Trzeba się tego wyuczyć. Mi zawsze Center kojarzy z kimś silnym dobrze zbudowanym o ciężkim ręku i o przedewszystkim duzej wadze, czy też masie :). Musisz (a jak już umiesz to ok) rzucać hakiem i pół hakiem, uwież mi przydaje sie
Podoba mi się jego gra, podoba mi się jego styl. Hej on jest OK! LeBron James
  Odpowiedz
#6
Jak było cieplej to często na boisku rzucałem hakiem, bo tak było po prostu łatwiej :D Na WF czasem też się zdarza, zależy od sytuacji. Skoro mówisz, że nie ma ustalonej reguły to chyba nawet lepiej, bo zawsze tak skakałem - na wyczucie sytuacji.
Predyspozycje chyba mam, bo jestem jedną z najwyższych osób w klasie, a ogólnie jesteśmy wysocy. Jestem dobrze zbudowany, mam się czym zastawić ;) Nie jestem chuderlakiem :D Teraz jak gramy to zawsze pcham się na środek i jest mi z tym dobrze. Na pewno lepiej niż jak latałem dookoła szukając podania ;)
  Odpowiedz
#7
No chyba będzie najlepiej robić to na wyczucie, każda akcja jest inna i każda ma swoje możliwości i wymagania. Dobrze że rzucasz hakiem, przydaje sie i będzie ci to pomocne, a jak masz predyspozycje, czyli jesteś dobrze zbudowany, masz siłe, masz sie czym zastawić, jestes przedewszystkim silny to b. dobrze ;). Życze ci być taki jak Yao, Shaq, Gortat lub Howard :)
Podoba mi się jego gra, podoba mi się jego styl. Hej on jest OK! LeBron James
  Odpowiedz
#8
No trochę mi do nich brakuje :P Ale wszystko w swoim czasie :D Pracuję nad sobą poprzez ten trening oraz jak mam okazję to ćwiczę technikę. Liczę, że wzrost sam przyjdzie, bo nawet 190cm nie mam :P A center powinien mieć wg mnie ponad 190cm, przynajmniej jak na moje standardy. Nie mówię tu o żadnych ligach :P
  Odpowiedz
#9
no troche by się przydało podrosnąć jak na centra. 190-200 było by zajebiście + jeszcze wyskok dobry to już wogóle.
  Odpowiedz
#10
No to jeszcze kilka cm i się łapię :D A nad wyskokiem trzeba popracować :P
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości