• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dynamika przy skoku
#1
Siema, zalezy mi na poprawie dynamiki przy skoku, moglibyscie mi podrzucic jakies cwiczenia?
Oraz czy pakowanie na kosz 2,90 poprawi moj wyskok ? bo na ten pakuje luzem a na 3,05 ledwo ledwo a i to rzadko
  Odpowiedz
#2
chyba poprawi bo wykorzystujesz dokaldnie te miesnie ktore sa potrzebne do robienia wsadow na 3.05
Piękny jest wschód słońca widziany z boiska...
  Odpowiedz
#3
Podobno poprawia. Jeśli bedziesz dunkował to zwiększa się siła nóg co Ci pomoże ;).
  Odpowiedz
#4
No na pewno pomoże ;) Jak będziesz to robił często, to na dużym będziesz potem pakował na lajcie.

Co do wyskoku, to raczej albo sam sobie ułóż plan. Albo jakiś lżejszy najwyżej możesz poćwiczyć. Ale oczywiście bez przesady ;)
"To become a champion is the result of hard work and dedication but all champions start with a dream"
  Odpowiedz
#5
Tylko nie rób żadnych super dunków .. Duzo osób sobie na tym kolana porozwalało.
  Odpowiedz
#6
Nie mam zamiaru poprostu chce wiedziec czy dunkerzy jak Rafal Lipinski czy Lukasz Biedny robili jakies specjalne cwiczenia na dynamike poza lataniem nad lowrim dopoki nie pakowali na normal
  Odpowiedz
#7
Ja za to myślę że poprawi, ale do czasu. W końcu zaczniesz się przyzwyczajać i odzwyczajać od skakania na max. Mi np. napewno by się przydał, bo nie skaczę praktycznie wcale, a ciężko sie zmusić do dużego wyskoku przy lay upach.

Co do dunkerów. W pewnym momencie zaczynasz robić ćwiczenia. Ale to raczej wtedy gdy już robisz wsady na wymiarowym - Tak mi się wydaje. Nogi mocne, przyzwyczajone do wysiłku.
[Obrazek: brownjpg.jpg]

Jeśli lubisz koszykówkę NBA zajrzyj czasem na Toronto Raptors Polska.
  Odpowiedz
#8
Najlepsze ćwiczenie na wyskok to przysiady, najlepiej ze sztangą na plecach.
Wiem to z własnego doświadczenia.
  Odpowiedz
#9
Eterio a ile amsz lat ? On ma 14 lat i rośnie, nie rób przysiadów z ze sztangą rozwalisz sobie kolana albo plecy i już ani cm nie urośniesz.
  Odpowiedz
#10


Ja też swój dziennik zrobię. Robiłem już kiedyś na innym forum ale użytkownicy nie byli zbytnio zadowoleni, bo co to za dziennik bez gotowych planów treningowych.
[Obrazek: brownjpg.jpg]

Jeśli lubisz koszykówkę NBA zajrzyj czasem na Toronto Raptors Polska.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości