• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
technika skoku
#1
siema, potrzebuje pomocy. jak moge poprawnie wyskoczyc z 2 nog dajcie mi jakies wskazowki by lot byl jak najwyzszy a wybil sie z 2 nog ogladalem duzo konkursow wsadow i tam kazdy wybija sie z 2 nog..Jak to robic po naskoku na 1, na 2 czy moze inaczej ?
  Odpowiedz
#2
Naskakujesz na 2 nogi i się wybijasz. Ja akurat mam największego jumpa z 2 nóg.
"To become a champion is the result of hard work and dedication but all champions start with a dream"
  Odpowiedz
#3
Choć równie dobrze (i moim zdaniem prościej) możesz to zrobić 1 - 2. Czyli najpierw jedna noga, potem druga i wyskakujesz. Ja osobiście nie mam siły żeby dobrze z naskoku na obie się wybić.
[Obrazek: brownjpg.jpg]

Jeśli lubisz koszykówkę NBA zajrzyj czasem na Toronto Raptors Polska.
  Odpowiedz
#4
Wybij się najpierw z pięt ,a potem z palców ,wbrew pozorom ,skacze się wyżej ;))
  Odpowiedz
#5
Z jednej nogi wybijesz sie wyżej, widziałem dunkerów, którzy wybijają się z dwóch, ale więcej i lepsze wsady wychodziły z jednej. Jeśli wybijasz sie lepiej z dwóch nóg niż z jednej to znaczy, że nie masz perfekcyjnie opanowanego dwutaktu(Przynajmniej zaobserwowałem to wśród znajomych, i sam skacze z jednej o wiele wyżej niż z dwóch nóg)
Noskill
  Odpowiedz
#6
Ja właśnie też widziałem dużo osób skaczących z jednej (także w Slam dunk contest), jednak wydaje mi się że z dwóch jest prościej.

Sam skaczę z jednej, ale nie pakuję. Jednak często mam uczucie, że w jednej nodze nie mam na tyle siły - może to tylko urojenia, nie wiem :)

Ja np. jak teraz zrobiłem test bez piłki, to z jednej nogi skakałem z 10 cm niżej niż z obu. Z rozbiegu napewno lepiej skaczę jedną nogą, bo jest to prostsze. Obu nóg nie próbowałem odkąd mam nową technikę.
[Obrazek: brownjpg.jpg]

Jeśli lubisz koszykówkę NBA zajrzyj czasem na Toronto Raptors Polska.
  Odpowiedz
#7
Nie mów że w miejscu stawałeś na jednej nodze i skakałeś :D
Jeśli masz już naturalny dwutakt, czujesz go tak samo jak chodzenie. Wtedy robisz dłuższy krok prawą nogą, przenosisz siłę na lewą, krótki krok i lecisz do góry(nie do przodu!!) gwarantuje, że wyskoczysz wyżej niż dwiema.
Troche nieskładnie napisałem, ale zrozumiale.
Noskill
  Odpowiedz
#8
Nie w miejscu tylko kilka kroków :P Jak będę miał okazję to jeszcze porównam choć pewnie masz rację :P Ja ze skakaniem mam małe doświadczenie bo po prostu jeszcze się na tym nie skupiam :P
[Obrazek: brownjpg.jpg]

Jeśli lubisz koszykówkę NBA zajrzyj czasem na Toronto Raptors Polska.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości