• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rady dla początkującego
#1
Witam wszystkich!
To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :) Tak jak w temacie mam kilka pytań dotyczących tej pięknej gry jaką jest streetball. Niestety nie znam ludzi z mojej okolicy ,którzy mogliby mi odpowiedzieć na moje pytania, doradzić czy w czymś pomóc albo czegoś nauczyć. Moje pytania mogą być super głupie więc ,żeby nikt tutaj mnie nie wyśmiewał ,bo ja jestem serio poważny :D No więc zaczynamy:

1. Czy moglibyście mi poradzić w jaki sposób zbierać jak najwięcej piłek spod kosza? Chodzi mi o jakiś schemat treningów czy cuś :P Czasem po zbiórce spod kosza nie wiem co z nią zrobić. Próbuje ją wrzucić do kosza ale presja innych zawodników jest dla mnie trudna. Nie wiem jak zachować się pod koszem.

2. W koszykówkę gram najczęściej sam (wiem ,że to jest sport drużynowy ale po prostu nie mam z kim). Wiecie może na co powinienem zwrócić największą uwagę podczas treningu? Może macie jakiś własny schemat treningu? Na boisku spędzam bardzo dużo czasu więc chciałbym dowiedzieć się jak poprawić moją indywidualną grę.

3. Kolejne pytanie dotyczy bardziej przepisów gry. Czy jeśli biegnę rozpędzony kozłując piłkę to mogę się zatrzymać i zrobić tzw. naskok na dwie nogi? (w sensie najpierw ustawiam lewa pozniej prawa noge i skacze) Często go wykonuje automatycznie aby łatwiej wykonać ,,jump shot" :)

4. Czy istnieje sytuacja w koszykówce ,kiedy sędzia może wyznaczyć aż 4 rzuty wolne? Byłem ostatnio na meczu i nie bardzo rozumiem dlaczego on to zrobil :D

5. Jak wykonać prawidłowy wsad do kosza? :D Skaczę dość wysoko ponad obręcz ,ale często uderzam piłkę z taką siłą ,że nie umiem jej zapakować. A jeśli mi sie udaje i złapie sie obreczy to mam rozdarte palce i odciski :D Wy tez tak macie?

6. Czy macie opracowane swoje ulubione zwody/przejścia? Jeśli tak moglibyście mi je pokazać? Często cięzko mi wyminąć przeciwnika (udaje mi się to z powodu mojej szybkości ,a chciałbym też nauczyć sie paru waszych trickow :) )

7. Jak często stać w ,,trumnie" ? Często nie widzę ,kiedy jest ten bład 3 sekund. Nie do końca rozumiem jego feonomen :D Czy występuje on jedynie w ataku czy moze tez w defensywie? Prosze o pomoc w tej sprawie :)

Wiem ,że to dużo pytań ale ja naprawde nie mam komu ich zadać :P Część z nich jest też o koszykówce ,a nie streetballu ale mam nadzieje ,że mi to wybaczycie :) W mojej okolicy wolą grać w nogę ,a ja jestem takim odmieńcem :D Byłbym bardzo wdzięczny za wszystkie odpowiedzi :) Pozdrawiam :)
  Odpowiedz
#2
1. Tutaj nie ma schematów, musisz obserwować zawodników zawsze być przed nimi,obiegać przeciwników itp. abyś to właśnie Ty zebrał piłkę a nie ktoś inny. Presję musisz zwalczyć w swojej głowie. Trening Ci w tym pomoże. Na początku może nie wychodzić ale z czasem będziesz bardziej pewny siebie.

2.Tutaj najlepiej abyś przygotował sobie trening. Na początku rozgrzewka, rzuty spod kosza, potem rzuty z dalszej pozycji aż skończysz na rzutach za 3 punkty. Rzuty osobiste. dwutakty z prawej i lewej strony. Wszystko przeplatane dryblingiem.

3.Mnie uczono aby robić naskok na dwie nogi, aby nie było wrażenia że zwalniasz i się zatrzymujesz.

4.Troszkę dużo ;)

5.Na początku spokojnie wrzucaj piłkę, łapanie się obręczy musisz umieć bo można sobie pozdzierać właśnie łapy. Z czasem jak wyczujesz możesz ją mocniej pakować ;)

6.Dział Triki tam znajdziesz sporo sposobów

7.Tylko w ataku. Czyli jak atakujesz kosz to nie możesz pobiec i stanąć w trumnie i czekać na zbiórkę, powinieneś cały czas się przemieszczać :)
Street-Ball.info Admin -> jeżeli masz pomysły, problemy, propozycje napisz :)
  Odpowiedz
#3
1. Czy moglibyście mi poradzić w jaki sposób zbierać jak najwięcej piłek spod kosza? Chodzi mi o jakiś schemat treningów czy cuś :P Czasem po zbiórce spod kosza nie wiem co z nią zrobić. Próbuje ją wrzucić do kosza ale presja innych zawodników jest dla mnie trudna. Nie wiem jak zachować się pod koszem.
Postaraj sie poprzez trening wyuczyc jak najszybszego wyskoku, pomoze ci to szybciej zebrac pilke wiec od razu bedziesz mogl ja podac lub rzucic do kosza. Presja zawodnikow mija z czasem, to jest cos co sam musisz pokonac.

2. W koszykówkę gram najczęściej sam (wiem ,że to jest sport drużynowy ale po prostu nie mam z kim). Wiecie może na co powinienem zwrócić największą uwagę podczas treningu? Może macie jakiś własny schemat treningu? Na boisku spędzam bardzo dużo czasu więc chciałbym dowiedzieć się jak poprawić moją indywidualną grę.
Trening ogolnorozwojowy bylby dobry, ale musisz jeszcze wiedziec na jakiej pozycji chcesz grac (np. rzucajacy powinien skupic sie na rzutach) To dobrze ze masz duzo czasu, ale sie nie przemeczaj, bo zlapiesz kontuzje, lub kosz ci sie znudzi ;p

3. Kolejne pytanie dotyczy bardziej przepisów gry. Czy jeśli biegnę rozpędzony kozłując piłkę to mogę się zatrzymać i zrobić tzw. naskok na dwie nogi? (w sensie najpierw ustawiam lewa pozniej prawa noge i skacze) Często go wykonuje automatycznie aby łatwiej wykonać ,,jump shot" :)
Jezeli myslisz o tym, ze mozesz biec po czym sie zatrzymac i wtedy zrobic tzw. dwutakt to jest to wbrew przepisom, musisz zaczac naskok zanim sie zatrzymasz (dwutakt z miejsca mozesz wykonac tylko otrzymujac podanie)

4. Czy istnieje sytuacja w koszykówce ,kiedy sędzia może wyznaczyć aż 4 rzuty wolne? Byłem ostatnio na meczu i nie bardzo rozumiem dlaczego on to zrobil :D
Nie moze, maksymalna liczba rzutow wolnych to 3, sedzia wyznacza je wtedy, kiedy zawodnik rzucajacy za 3 pkt zostanie sfaulowany i nie trafi do kosza (W przypadku trafienia ma tylko 1 rzut)

5. Jak wykonać prawidłowy wsad do kosza? :D Skaczę dość wysoko ponad obręcz ,ale często uderzam piłkę z taką siłą ,że nie umiem jej zapakować. A jeśli mi sie udaje i złapie sie obreczy to mam rozdarte palce i odciski :D Wy tez tak macie?
Nie powiem ci za duzo o wsadach bo sam nie potrafie ich wykonac, ale powinienes tak jak przedmowca napisal leciutko je pakowac nie lapiac obreczy, po czym jezeli juz to wyczujesz sprobowac pakowac je z wieksza sila, i lapac obrecz. Pamietaj tez, ze jezeli wsadujesz, a ktos ci zablokuje pilke to moze sie to zle skonczyc, jezeli nie masz troche sily ;p

6. Czy macie opracowane swoje ulubione zwody/przejścia? Jeśli tak moglibyście mi je pokazać? Często cięzko mi wyminąć przeciwnika (udaje mi się to z powodu mojej szybkości ,a chciałbym też nauczyć sie paru waszych trickow :) )
Co do trickow to wedlug mnie najlepiej jest mijac przeciwnika tym co najlepiej potrafisz, lub tym (Jezeli grasz ze znajomymi) co najmniej potrafi zablokowac. Jezeli chcesz zobaczyc tricki itp. to wejdz w odpowiedni dzial, lub obczaj na YouTubie

7. Jak często stać w ,,trumnie" ? Często nie widzę ,kiedy jest ten bład 3 sekund. Nie do końca rozumiem jego feonomen :D Czy występuje on jedynie w ataku czy moze tez w defensywie? Prosze o pomoc w tej sprawie :)
Wystepuje tylko w ataku (z tego co mi wiadomo ;p)

I nie wez mojej odpowiedzi calkiem na serio, bo sam jestem poczatkujacy i napisalem ci tylko to czego sam sie proboje nauczyc, a ledwo poznalem podstawy. Byc moze ktos poda ci lepsze odpowiedzi.
[Obrazek: bleach_signature_1_by_heroofsinnoh-d33k7pq.png]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości