• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka pozycja?
#1
Witam :)
Chciałbym się zapytać ( jesli ktoś jeście zagląda na te forum) na jakiej pozycji mógłbym grać? Czy to ma od czegoś znaczenie?
Na początek zaczne ile mam wzrostu, waga, ile skacze tak na początek, bo nie wiem przez to możecie ocenić.
Mam okolo 183 cm wzrostu, 63 kg ( nie jestem pewien, bo dawno się nie ważyłem lecz niedlugo sprawdze), mam 16 lat. Do kosza (chyba 3.05 m, jednak nie jestem pewien i zmierze niedlugo) doskakuje i łapie się obręczy jednak wsadów nie zrobie :) Ledwo co się łapie.
Intenstywnie ćwicze od zakończenia zimy w tym roku. Kiedyś pykałem sobie w kosza i chodziłem w miare często na kosze. Teraz jestem tam codziennie po mniej wiecej 2 h. Moja historia z baskietem zaczeła się w 4 klasie podstawowki gdzie to mój brat cioteczny zachęcił mnie do grania, ale to inny temat :)
Czy jeszcze jakieś informacje potrzebne? Czy może to nic nie potrzebne, a wyznaczam sobie samemu gdzie chciałbym grać?
aha i jeszcze jedno. Nie gram w żadnym klubie ( jak narazie szukam) i grywam zazwyczaj sam ( głównie rzuty, cross itd. ),a jesli nadazy sie okazja to zagramy jakiegoś mecza. Taka amatorka, bo grą nie można nazwać, ponieważ połowa graczy "śpi".
Myślę, że odpowiedzi nie dostane po 2 latach i może ktoś tu zajrzy :)
  Odpowiedz
#2
Musisz się mocno zmotywować bo o klub ciężko w tym wieku, chyba że jakąś tam lige amatorską macie.

Za to jeśli chodzi o podwórkowe rozgrywki to raczej nikt nie wybiera pozycji. Generalnie gracz 183 powinien grać na PG/SG, ale na "podwórku" wystarczy że nauczysz się skakać do piłek i zostaniesz centrem.

Jeśli chodzi o zawody streetballowe to spotkasz samych wielkoludów więc ucz się rozegrania i rzutu.

Sam mam tyle wzrostu więc wiem co mówię, ale ja przez liczne przerwy tak naprawdę dopiero uczę się 'prawdziwej' koszykówki :)

Powodzenia :D
[Obrazek: brownjpg.jpg]

Jeśli lubisz koszykówkę NBA zajrzyj czasem na Toronto Raptors Polska.
  Odpowiedz
#3
W sumie jak gramy sobie jakiś amatorski meczyk to zazwyczaj ja zbieram piłki :) Najwyżej skacze wiec zazwyczaj zbieram itd. :)
A co do trenowania i rozgrzewki to coś polecacie ?:)
Co do rzutów to myślę, że w miare idzie i dosyć często trafiać z rzutów osobistych.
Mam problemy z technicznym rzutem za 3 :)
Zapewne i by się przydała jakaś siłka, bo nie jestem, aż tak mocno umięśniony, a co do wytrzymałości to chyba mam powyżej średniej w moim wieku :)
Skillin, masz może gg,ts3, skype ? Jakis szybki kontakt ?:)
  Odpowiedz
#4
Na razie pisz tutaj i tak niczego nowego ci na GG nie napiszę :P

Ważniejsze jest rozciąganie, niektórzy nie muszą, inni odczuwają brak rozciągania, gdy się skacze na max. Niestety borykam się z kontuzją, więc ci nie pomogę.

Trening - najważniejsza jest gra zespołowa. + 200 rzutów z różnych pozycji i styka. Wbrew pozorom to mało, sam wykonuje ich kilkaset dziennie i huja z tego mam :) Rozmawiaj z lepszymi od siebie. Największe postępy osiągasz jak masz trenera, więc byli gracze z młodzieżówek wiele mogą cię nauczyć.

Siłownia - wolne ciężary: hantle, sztanga.. Ale raczej nie jest ci potrzebna. Nie wierzę, że jakoś specjalnie się siłujecie na tych meczach, a bez fizjoterapeuty uszkodzić kolana łatwo.

Możesz trenować na boku sprinty, bo koszykówka amatorska oducza biegania. Nie dość że rzadko się sprintuje, to jeszcze kozioł i nierówne boisko znacznie spowalniają.

Napisałem wszystko co mi przyszło do głowy :)
[Obrazek: brownjpg.jpg]

Jeśli lubisz koszykówkę NBA zajrzyj czasem na Toronto Raptors Polska.
  Odpowiedz
#5
Jest taki problem, że tu nikt nie gra w klubie w okolicy.
W kosza graja tylko 2 takie małe drużyny zazwyczaj. Ja ze swoją i inna o rok starsza od nas.
Gramy dosyć na podobnym poziomie. Akurat jak my gramy to ich zazwyczaj nie ma, a jak oni grają to my nie gramy.
Co do lepszych to z tych co znam to nie widzę :)
Może 1 z tej 2 drużyny, ale on też gra po swojemu :)
U nas leżą wystawienia, zbiórki itd.
Krycie tak samo.
Jakieś przydatne triki możesz polecić ?:)
Zawsze gdy sam ide sobie porzucac na kosze to robie crossa i staram się robić różne odbycia. Różne układy tych odbić pod nogami i przy okazji szybciej próbuje odbijać.
Jakiś przydatny triczek na przejdzie gdy jestem 1 vs 1?
  Odpowiedz
#6
Powiem ci, że po takim czasie jaki spędziłem na boisku to Crossover jest najważniejszą rzeczą i najczęściej stosowaną z kimkolwiek byś nie grał.

Opanowanie dobrego crossa zarówno z przodu, pomiędzy nogami, czy za plecami sprawi że miniesz każdego.

Niektórzy przy dwutakcie lubią też piłke wokół siebie owinąć, żeby nikt im nie wytrącił. Wygląda to idiotycznie, jakby nieprzepisowo, ale cóż. Przynosi efekty.

Komunikacja też jest bardzo ważna. Mam średnio 3 straty na meczyk bo jak sie gra z amatorami to każdy robi to po swojemu.

Spojrze na partnerów "zatwierdzam w bani" gdzie są i staram sie wykombinować sposób by im oddać piłke, kiedy już nie kozłuję i musze coś z nią zrobić. Tymczasem oni stwierdzają, że lepiej będzie przebiec gdzieś na bok, żeby mi to ułatwić. I strata.

Biegniemy do kontrataku przede mną przeciwnik a przed nim mój koleżka. Chce mu podać na "dobieg", a on nagle sie zatrzymuje. Strata.

I takie to granie :)
[Obrazek: brownjpg.jpg]

Jeśli lubisz koszykówkę NBA zajrzyj czasem na Toronto Raptors Polska.
  Odpowiedz
#7
Skillin'Up bardzo dużo napisał. Na pewno trening, co do siłowni to chodziłem jakiś czas, lecz wole ćwiczyć w domu, czy na dworze. Pompki, podciągnięcia, bieganie, przysiady, wznosy łydek itp.

Skąd jesteś? Bo np. 30 km ode mnie jest klub i są dwie grupy. Open i dla młodzieży. Jeżeli codziennie grasz, ćwiczysz to na pewno jesteś w formie. Dlatego polecałbym Tobie wybrać się do klubu. Nie wiem jak to jest w wakacje, bo zazwyczaj są jakieś obozy. Ale po wakacjach, gdy jest okres rekrutacji to jak najbardziej.

Na uczelni grałem z kilkoma osobami, które uczęszczały do klubu i było widać ten styl, precyzję ... Wiem, że nieraz mogą być obawy, ale radzę spróbować :)
Street-Ball.info Admin -> jeżeli masz pomysły, problemy, propozycje napisz :)
  Odpowiedz
#8
Na boisku najważniejsza jest precyzja. Trzeba dobrze trafić piłką do kosza i szybko biegać. Taka moja opinia.
Polecam też https://zxu.pl/minecraft/minecraft-za-da...l-launcher
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości