• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trening
#1
Witam, mam 16 lat i chciałbym polepszyć swój wyskok. Szperałem tutaj po forum w poszukiwaniu dobrego treningu i póki co zainteresował mnie ten. Jest to trening Peco łatwy usunąłem ze 3 ćwiczenia z niego- gdyż trochę tego dużo było.

PeCo – wersja lekka Poniedziałek Wtorek Środa* Czwartek Piątek Sobota**
Skip D 2x20 2x20 Wolne 2x20 2x30 2x20 – nogi o pośladki
Skoki z 2 kostek 3x20 3x20 Wolne 3x20 3x20 2x20 skakanie w gore na kostkach((palcach))
Podskoki na 1 nodze 2x10 1x10 Wolne 1x10 2x10 1x10
Kolana - klatka 2x20 2x10 Wolne 2x15 2x20 2x10 nogi o klatke bicie
Krzesełko 3x1min - Wolne - 2x1min -
Wstępowanie na 1 nodze 2x15 - Wolne - 2x10 2x10 na krzeslo bokiem
Przysiady - 5x30 Wolne 3x30 - -
Jumping na krzesło 2x10 2x10 Wolne 1x10 2x10 1x10 rece za glowe i skok na krzeslo
Skoki przez przeszkodę 2x15 2x10 Wolne 2x10 2x10 1x10 przeskocz przeszkode, nogi do klatki w locie
Podskoki 500 400 Wolne 400 300 200 – nogi razem i podskakiwac do 2.3cm


Czy taki trening nie jest dla 16-latka za trudny ? Czy może coś z tych ćwiczen jeszcze odjąć lub zmniejszyć powtórzenia a może zabrać się za inny trening ?
Proszę o wasze opinie!
  Odpowiedz
#2
Ja mam 15 lat i mógł bym ten trening robić na lajcie przez 8 tygodni. Ale dla każdego jest coś innego i każdy ma inny organizm. A robiłeś już kiedyś coś na wyskok ? I nie zapominaj rozgrzewka przed i po treningu ; ). W razie pytań pisz ;)
Podoba mi się jego gra, podoba mi się jego styl. Hej on jest OK! LeBron James
  Odpowiedz
#3
Jeszcze nigdy nie robiłem treningu na wyskok, jak miałem z 13 lat to pare dni robiłem przysiady i wyskoki- ale zaniechałem to z powodu lenistwa, ale teraz zależy mi na tym bo mam jakiś cel w swoim życiu i chcę dążyć do tego celu. Dziś zrobiłem ten trening potrwał on godzinę, zmachałem się powiem szczerze. Nieszły mi zabardzo podskoki, zrobiłem ich tylko 110 z powodu zmęczenia i bólu palca u nogi.

Mam jeszcze takie pytanie ilu minutowe przerwy robić między seriami i następnym ćwiczeniem ?
  Odpowiedz
#4
A to wiesz zależy np. mi sie tak to wyrobiło że 2 serie robie bez niczego ( swojego treningu ) a po 2 odpoczywam. Ale to bieganie basen ciągłe treningi i obecność na boisku szkolnym od 1-3 h dziennie zrobiło swoje. Także wiesz na razie odpoczywaj i baw się tym treningiem doskonal go dodawaj ćwiczenia ; )
Podoba mi się jego gra, podoba mi się jego styl. Hej on jest OK! LeBron James
  Odpowiedz
#5
Aha a ilu minutowe przerwy między ćwiczeniami robiłeś?
Np. zrobiłeś ćwiczenie po 2 serie i teraz odpoczywasz- ile minut ?
  Odpowiedz
#6
to zależy od ciebie ; ) ale staraj sie krótko odpoczywać
Podoba mi się jego gra, podoba mi się jego styl. Hej on jest OK! LeBron James
  Odpowiedz
#7
Ponowie temat. Czy ten trening w moim 1 poście coś mi da ?
  Odpowiedz
#8
Napewno ci cos da. Każdy z treningów Ci "coś" da. Tylko pytanie ILE ?
  Odpowiedz
#9
Berbeciu fajnie zaczął a ja skończę.
Ile? Zależy od ciebie i zależy jak do tego wszystkiego podejdziesz.
Podoba mi się jego gra, podoba mi się jego styl. Hej on jest OK! LeBron James
  Odpowiedz
#10
Dokładnie ile , to jest złe podejście , na pewno coś Ci da. A wszystko zależy od tego jak będziesz się starał, Czy nie będziesz Sam siebie oszukiwał przy wykonywaniu ćwiczenia czy zrobisz tyle ile chcesz itd. Trzeba pamiętać że robisz to dla siebie i nikogo więcej xD
Street-Ball.info Admin -> jeżeli masz pomysły, problemy, propozycje napisz :)
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości