• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki trening na wakacje?
#1
Witam,
chciałbym zacząć ćwiczyć wyskok lecz jestem bardzo leniwy. Nie jestem pewien jaki trening byłby dla mnie dobry. Wzrostu mam 172cm, a ważę 66Kg. Jak skaczę w gim to brakuje gdzieś mi 20-25cm. Umięśniony też nie jestem.
Chcę zaznaczyć, że nie mam też gdzie teraz grać przez co potrzebuje treningu, który mógłby wyciągnąć zemnie wszystko bez codziennego grania co też trochę pomaga.

Wiecie chciało by się zacynić, że obręczy dotykam albo brakuje mi 10cm:)
  Odpowiedz
#2
Na forum w dziale Trening masz dużo tego:
Trening Spudd'a Webb'a - koleś, który pakuje na kosz w NBA (ma ok 170 cm wzrostu):
[youtube]LvWp80xtsu4[/youtube]
PeCo - nie znam :D
Air Alert I, II, III - tego dużo jest

Ja po wakacjach jak bd mieć czas, mam zamiar AA 2, a potem Spudd Webb, jeśli uda mi sie oba skończyć to je Zmixuje (AA2+S.W. razem, jakiś mix w dniach :D) Ale to będzie hardkor :S[hr
Niedostępny
  Odpowiedz
#3
A ten trening Spudd Webb obciąża stawy czy nie? Bo ja mam 172 i jakby nie obciążał zacząłbym i bym dunkował na lidze:D
  Odpowiedz
#4
Ważysz 66 kg.
Masz 172 cm wzrostu
Na twoim miejscu nie brał bym żadnego treningu na wyskok, po co ci to ?
Ćwicz rzut, drybling, CELNOŚĆ PODAŃ, masz warunki na rozgrywającego ;>
Skup się przede wszystkim na tym. Teraz usunąłem Wątek " Trening Wakacyjny "
Pograłem sobie pograłem dzisiaj może z 3-4 h nawet nie liczyłem. u mnie jest kosz na boisku 2.80 czy 2.90 coś takiego. I wsadziłem z miejsca piłkę ; ) Może to było dzięki piłce bo grałem dzisiaj taką typową na street'a ale mi się nareszcie udało ; ). Pochodziłem może 2 tygodnie na boisko. I dużo skakałem grałem. Cały dzień na boisku tylko do domu po jedzenie i wodę ; D. I robię to nadal ! i tobie też tak radze na prawdę to jest lepsze niż jakieś tam treningi na wyskok. Możesz robić w domu jakieś wzniosy łydek czy coś jak nie masz możliwości wyjścia na basket ale radze GRAĆ, GRAĆ i jeszcze raz GRAĆ! Teraz tego kosza 2.60 czy tam ile w tej podstawówce jest to głową dotykam a może i więcej ; )
Mam 186 cm wzrostu.
75 kg wagi.
15 lat.

Pozdro.
Podoba mi się jego gra, podoba mi się jego styl. Hej on jest OK! LeBron James
  Odpowiedz
#5
(29-06-2010, 23:35)Luckyy napisał(a): Teraz tego kosza 2.60 czy tam ile w tej podstawówce jest to głową dotykam a może i więcej ; )
Mam 186 cm wzrostu.
75 kg wagi.
15 lat.

Pozdro.

Lol, ja tez :) . Swietnie, za dwa dni sie przeprowadzam, moze tam gdzie bede mieszkac bedzie boisko, bo tu gdzie mieszkam teraz to nie ma :/ .
[Obrazek: attachment.php?aid=144]
  Odpowiedz
#6
Luckyy to ja mam 186-190 bo w marcu miałem 186 :D a waga to 83 kilo, ale słaby wyskok, na kosz ok 280-290 prawie pakuje jedną ręką, ale musze dobrze trzymać piłke... Bo są dwa kosze - jeden niżej, drugi wyżej, różnica z 3-5 centyli, niby mało, ale jednak jest, chociaż po tych 2-3 miechach grania w kosza wyskok mi się poprawił.
Teraz ćwicze drybling tyłem :D I jakieś proste tricki typu Hypnotizer, Tip-top czy jakoś tak :D.
Niedostępny
  Odpowiedz
#7
Ja powiedziałem że ważę 66 kg ? Coś ty 55 maks :D
  Odpowiedz
#8
fake_drive ja mam dokładnie te same predyspozycje co ty :D 172 wzrostu i ok 60 kg, a do obręczy mi jakiej 10 centów brakuje ;/ ale jestem w 4 tygodniu AA3 i efekty sa ale jak na razie nie wielkie...
[Obrazek: charles.jpg]
  Odpowiedz
#9
Może nie zauważyłeś efektów? Jeśli wyskok Ci się poprawił o chociaż 5 centyli w ciągu tych 4 tygodni to wg. mnie jest efekt. Ale jeszcze 8 tygodni chyba zostało, więc ;)
Niedostępny
  Odpowiedz
#10
Chyba skorzystam z rad Luckyy-ego.
Jak grałem codziennie to cały czas widziałem różnice w odległości od kosza:)
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości