• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dribling
#1
Tak mały trening :


1. Kozłuj lewą ręką w marszu następnie w biegu.
2. Kozłuj prawą ręką w marszu następnie w biegu .
3. Kozłowanie na zmianę- z lewej do prawej ręki przed sobą w marszu .
4. Wysokie kozły pod nogami.
5. Niskie kozły pod nogami.


- Wyżej wymienione ćwiczenia staraj się robić dość długo aż dojdziesz do wprawy będziesz w stanie spokojnie wykonywać wszystkie ćwiczenia z zamkniętymi oczami.
Street-Ball.info Admin -> jeżeli masz pomysły, problemy, propozycje napisz :)
  Odpowiedz
#2
Dodaj także, że gdy te podstawy będzie się już umieć można próbować: V dribble, spider dribble, 8 dribble i prostych crossow za plecami.

PS Fajne forum, ale frekwencja jeszcze niewielka...
  Odpowiedz
#3
Takie wskazówki są bardzo cenne. Może dla kogoś "dobrego" wydadzą siębłache, ale dla początkujących są bardzo ważne.
  Odpowiedz
#4
Część z tych ćwiczeń uczyłem się na początku w szkolnej drużynie .
Street-Ball.info Admin -> jeżeli masz pomysły, problemy, propozycje napisz :)
  Odpowiedz
#5
Ja mam pytanie dotyczące tego ćwiczenia gdyż ja chciałbym wzmocnić swoją lewą rękę bo jest duża różnica pomiędzy moją prawą, a lewą. Prawą praktycznie mogę przy samej ziemi odbijać piłkę, a lewą się gubię tak jakby jest wolniejsza. Znacie jakiś dobry trening żeby poprawić/zrównać możliwości obu rąk??
  Odpowiedz
#6
znaczy ja bym po prostu proponował kozłować np. lewa ręka z wysokiego kozła do niskiego itd. Później pod nogami . A jak już będziesz spokojnie mógł sobie kozłować to przyspieszaj aż dojdziesz do zamierzonego celu.
Street-Ball.info Admin -> jeżeli masz pomysły, problemy, propozycje napisz :)
  Odpowiedz
#7
Pod nogami to daje rady ale wolno. Najgorzej jest jak chcę np. odbijać piłkę za sobą czy jak to się zwie. Odbijam spokojnie prawą, a lewą krzywo;/
  Odpowiedz
#8
tak wiem o co Ci chodzi , spokojnie na razie spróbuj wolniej i staraj się lekko sterować nią, i przyspieszaj. Troszkę to potrwa ale na pewno rozkminisz o co chodzi. Ja teraz w sumie wracam do formy, kondyche już szlifuje teraz też drybling chciałbym poprawić . Bo nie dawno graliśmy z kolegą 2vs2 to typ z przeciwnej drużyny bardzo szybko kozłował i robiło wrażenie .
Street-Ball.info Admin -> jeżeli masz pomysły, problemy, propozycje napisz :)
  Odpowiedz
#9
Tutaj gdzie ja mieszkam są ze 3 osoby, które "grają" w kosza ale tylko ja trenuje dribling jakieś triki itp. oni to raczej wolą sobie porzucać do kosza.
Ps. Wróciłem właśnie i jestem pozytywnie zadowolony z driblingu:P Umiem już odbijać pod nogami w miarę szybko i panuje nad piłką w lewej ręce. Jak nauczę się odbijać z tyłu to zaczynam jakieś triki proste.
  Odpowiedz
#10
Ja tam lewo ręczny więc mam z prawą problemy ;p

(14-04-2009, 22:03)Kaiyoh napisał(a): Dodaj także, że gdy te podstawy będzie się już umieć można próbować: V dribble, spider dribble, 8 dribble i prostych crossow za plecami.

PS Fajne forum, ale frekwencja jeszcze niewielka...

Możecie powiedzieć co oznaczają te nazwy napisane przez Kaiyoha ?
[Obrazek: ostr_3053.jpg]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości