• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wasz wyskok.
#1
Cześć,

Ciekawi mnie jaki macie wyskok dosiężny?

Ja swój wynik dodam pod wieczór gdyż mam gdzieś zapisane wszystko :)

Pozdrawiam
Street-Ball.info Admin -> jeżeli masz pomysły, problemy, propozycje napisz :)
  Odpowiedz
#2
Ja mam wzrost ok. 175-180cm. Do kosza 3.05 nie sięgam, ale blisko :D
"Siatkówkowy" zasięg w ataku to jakieś 280-290cm. Czyli wyskok jest w granicach 30-60cm.
Kiedyś zrobię dokładny pomiar :D
  Odpowiedz
#3
Mam 1.80 i kilka razy dotknąłem 3.05. Z ręką może 2.40 m. Nie wiem jak się to mierzy, bo 65 cm na bank nie mam, coś w okolicach 35 cm.
  Odpowiedz
#4
Wyciągasz rękę do góry i patrzysz ile masz później z miejsca wyskakujesz do góry, następnie odejmujesz odległość od ziemi do podniesionej ręki z odległością wyskoku :) wynik pokazuje ci jaki masz wyskok dosiężny.
Street-Ball.info Admin -> jeżeli masz pomysły, problemy, propozycje napisz :)
  Odpowiedz
#5
Kaiyoh ja mam podobne warunki do Ciebie i przy 183cm wzrostu mam 245cm zasięgu, także skoro dotknąłeś wymiaru to masz w okolicach 60 ;)
dzisiaj zrobię mniej więcej pomiary z miejsca i z nabiegu to coś napiszę potem
  Odpowiedz
#6
Właśnie, zapomniałem dodać, że dosięgam go z rozbiegu i to z jednej nogi xD Czyli dosiężny jest kolo 35 cm, jak mówiłem wcześniej. W czwartek sobie buty kupie to w poniedziałek już AA2 będzie leciał. Nie tyle jest przydatny do wsadów, co do sprintów i rzutów za 3...
  Odpowiedz
#7
AA2 ? dużo osób (większość) wypowiadała się na jego temat negatywnie :/ Ja też dzisiaj jeszcze postaram się dodać mój wynik .
Street-Ball.info Admin -> jeżeli masz pomysły, problemy, propozycje napisz :)
  Odpowiedz
#8
Koli#
To zobacz, który Ci wkleiłem w dziale trening, jest o wiele lżejszy od fałszywego, który był naprawdę sp3. Negatywnie wypowiadały się ziomy, które miały po 13-16 lat, rzadko grali i myśleli, że po tym programie będą buk wie, jakimi zawodnikami. Jeżeli często grasz i masz wytrzymałe nogi, to Ci to nie zaszkodzi, tylko nie dokładaj sobie za dużo. Najlepiej w roku szkolnym robić, to nie jesteś cały dzień na boisku.
  Odpowiedz
#9
Kaiyoh dobrze prawie i nie chodzi tu tylko o air alert'a. Programy tego typu (np jeszcze super dunk3) są ciężkie, czasochłonne dla naprawdę wytrzymałych, dobrych i odpowiednio zmotywowanych graczy. Czytałem wiele na temat wyskoku i najczęstsze wypowiedzi to takie, iż te programy są niemożliwe do zrobienia. To, że 'ty' ich nie skończyłeś to nie znaczy, że nie ma w ogóle takich ludzi. Jeszcze inaczej, ktoś napisał, że program jest dla niego za ciężki i że nie robi go 5 dni tylko 3, co drugi dzień, po 2 tygodniach narzekał, że efekty nie takie jak pisali. A ja się go pytam, czy się rozciągał prze i po treningu, czy biegał, czy gra dużo w kosza, czy dobrze się odżywia, większość odpowiedzi było na nie. W dodatku gość napisał, że ma 14 lat... Panowie ja rozumiem chęć wysokiego skakania, ale naprawdę szanujcie siebie, swoje zdrowie. Mój kumpel z osiedla zabrał się za sd3 w zeszłe wakacje, w wieku 17 lat. Wcześniej kilka lat grał/trenował siatkę i lekką. Zrobił bodajże 7 tygodni i naprawdę różnica była "widoczna" ;D powiedział, że robił by dalej, ale już nie miał siły. Od tamtego czasu nic nie trenuje, tylko skaczemy razem no i za niedługo planujemy jakieś wspólne nagrywki ;]
  Odpowiedz
#10
Kaiyoh Za moment zobaczę ten właściwy i sobie go przeanalizuje.

Lisu Mniej więcej to wszystko wiemy, Są różni ludzie i nie którzy chcą dużo a włożyć w to pracy mało. Ja zacząłem robić spudd webba w tym czasie ograniczyłem słodycze dosłownie do minimum i świetnie się czułem z tym ale po paru treningach i tym że teraz (gdy jest ciepło) gram praktycznie codziennie i kostki już nie wytrzymały (w innych tematach to opisałem) A że ból był niepokojący przestałem wykonywać ćwiczenia. Więc wydaje mi się że jeżeli ktoś przeczytał troszke wypowiedzi na naszym forum to stosując się do nich(dieta itd) rezultaty będą.

PS. Wracajmy do tematu :

Ja mam wzrost ok. 186-188cm.
Z wyciągniętą ręką sięgam na 246,5cm
Z wyskoku (2 nóg, z miejsca - dosiężny) sięgam do 290cm
Więc wyskok dosiężny mam 43,5 cm

Wyskok mierzony był parę tygodni temu przed wykonywaniem ćwiczeń więc być może o parę cm jest różnicya (mam nadzieję że jest). Wiem że mam słaby wyskok :/ ale będę nad nim pracował.
Street-Ball.info Admin -> jeżeli masz pomysły, problemy, propozycje napisz :)
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości