• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Waga i wzrost.
#1
Yo, niedawno, usłyszałem pare różnych tez na temat wagi i wzrostu. I pytanie do was: Czy jeśli schudne, to strace na wzroście ? Bo niektórzy mówią że jak się tyje, to się rośnie, a inni znów że jak się chudnie to sie rośnie i poprawia wyskok. Moze mi to ktos jakos sęsownie wytłumaczyć ?
  Odpowiedz
#2
Jak się tyje to się rośnie ale w szerz :D No jak chudniesz to jesteś od razu lżejszy więc wyskok jest lepszy ale jak się roztyjesz to już wysoko nie polecisz :D
  Odpowiedz
#3
na wzroscie ?? :D
watpie zeby stracenie na wadze mialo cos do wzrostu xD
Piękny jest wschód słońca widziany z boiska...
  Odpowiedz
#4
Ale też musisz pamiętać, że jak schudniesz, jakoś delikatnie poprawisz wyskok, może nawet niezauważalnie a może i wcale. Pewniejsze jest to, że po prostu będziesz sprawniejszy, zwinniejszy.

Masz mięśnie przystosowane do wagi ciała, więc nie sztuką jest schudnąć - mięśnie też się zmniejszą. Sztuką jest rozwijać te mięśnie, żeby były mocniejsze niż trzeba. Czyli nie próbuj chudnąć, graj graj, może sam schudniesz. Ale naprawdę, jako dowód tego co napiszę możemy wziąć większość legend NBA. Każdy z nich szedł do koledżu jako albo chuderlak, albo znowu przygruby.

Bo dopiero wtedy ktoś zacznie się tym zajmować z tobą. Ktoś zacznie ci mówić że musisz przytyć/schudnąć. A z tego co kojarzę to jesteś młody więc po cholerę się przejmować wagą.

Daj spokój. Jedno jest pewne, jak zaczniesz się w tym wieku odchudzać domowymi sposobami (typowe - jeść mniej) to pozbawisz się pewnie wielu wartości które decydują o wzroście. Chyba że naprawdę ułożyłbyś sobie dietę. Wtedy ok, ale dla mnie to niepotrzebne. Ja swoją wagą zacząłem się przejmować mając 16-17 lat. Bo zacząłem stawać się "mężczyzną" i co raz bardziej tą moją chudość było widać, dzisiaj już jest na poziomie krytycznym :P Ale wcześniejsze lata to było beztroskie życie, byle korzystać.


Taki off-top lekki, nie wiem czy i wy zauważyliście, że jak jest się starszym (18 lat) to wszystko ciężej się robi? Wszelkie pompki, brzuszki itd. Ja odniosłem takie wrażenie :)
[Obrazek: brownjpg.jpg]

Jeśli lubisz koszykówkę NBA zajrzyj czasem na Toronto Raptors Polska.
  Odpowiedz
#5
Dzięki za różnorodne odpowiedzi :) . Mi nie zalezy koniecznie żeby schudnąć, tylko tak pytam, bo nie wiedziałem czego co się tyczy :D Ja nie czuje się ociężały, a nawet mogę napisać że czuje się sprawny :D
  Odpowiedz
#6
Sprawdź sobie BMI, czyli stosunek wzrostu do wagi. I wtedy zdecyduj czy jesteś za gruby, za chudy czy w sam raz. To najlepszy wskaźnik.
Jeżeli szukasz ciekawostek - zapraszam
  Odpowiedz
#7
Juz kiedyś sprawdzałem, wage mam akurat ;).
  Odpowiedz
#8
Jak myslicie, czy jako podkoszowy powinienem przytyć, czy schudnąć i latać wyżej ? Tak ostatnio myslałem nad moimi warunkami fizycznymi co do koszykówki i coś jest nie tak. Mam 13 lat, 181/2 cm wzrostu, 70,4 kg wagi, i bardzo łatwo mnie przepchnąć pod koszem. Grałem wczoraj z gimnazjalistami z mojej szkoły. 2/3 klasa ja i mój kuzyn 1/3 klasa. I oni byli duzo niźsi ode mnie. Oczywiście to streetbalowcy. Jak mi zaczął tańczyć z crossem to powywijał i tyle.
Nie wyglądali na zbytnio utytych, ale nie dość że byli świetnymi rozgrywającymi, to divense nie do pokonania :/ Na tego z 2 klasy spokojnie sie przebijałem, kiedy wyskocze mam duży zasięg rąk. Coś koło 295-300 cm. Jak na 13 lat to nawet jak dla mnie i przy tej wadze :D

Kiedy kryłem tego 3-klasiste nie mogłem go przepchnąć, a bałem się wbic bo by mnie zablokował(wysoko latał).

I z tąd pytanie: dlaczego ? Różnica wieku,siła, masa ?

Jak myslicie schudnąc i poprawic jumpa ? Czy utyć i być nie do pokonania pod koszem :D ?

Sorki za wszystkie orty pisane na szybko :).
  Odpowiedz
#9
To zależy czy jesteś ekto, endo czy mezo morfikiem .
  Odpowiedz
#10
Różnica wieku = siła. W tym wiek mięśnie dopiero zaczynają się tak jakby powiększać i dostaje się o wiele większą siłę.

Ja na twoim miejscu trzymał bym się tej wagi, albo schudł 2kg ;) Ja waże 69 i też mam podobny wzrost. 181/182 chyba mam. Tylko, że ja mam 15 lat.
"To become a champion is the result of hard work and dedication but all champions start with a dream"
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości