StreetBall - Forum na temat Ulicznej Koszykówki

Pełna wersja: PeCo Trening
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Hej wszystkim. To jest mój pierwszy post na forum . Po pierwsze przedstawienie się (przy okazji, skoro już mam xD). Mam 16 lat, w streeta gram raczej sam, trenuje tricki lecz nie mam za bardzo sposobności grania z kumplami bo ich bardziej kręci noga. Zbliżają się wakacje więc może będzie jakaś możliwość pogrania. Mój wzrost to około 184cm, waga 70kg, niestety mam jeszcze lekki brzuch xD. Także wracam do tematu. Czy ten trening się opłaca i czy ktoś z was go trenuje. Byłbym zainteresowany wersją lekką. Ciężka wydaje mi się trochę za trudna.
http://www.streetandbasket.fora.pl/treni...co,26.html tu znalazłem ten temat. Chciałbym dodać że jeszcze nie mierzyłem dosiężnego, ale z wyskoku z miejsca czubkami palców dotykam siatki. A więc trochę brakuje. W domu mam atlas do ćwiczeń więc jak macie coś na wyskok takiego że można też na tym ćwiczyć to okej. Chciałem też dodać na zakończenie że zakupiłem właśnie kosz z regulowaną wysokością. Więc jak coś to też mogę na nim ćwiczyć jakieś doskakiwanie czy co. Proszę nie pisać mi że za młody jestem na paki, bo ja i tak zamierzam ćwiczyć skakanie. Proszę o szybką odpowiedź czy ten trening dobry a jak macie lepszy to poprosiłbym.

Pozdro Gala
Nikt ci tu nie bd. wmawiał ze jesteś za młody na paki bo każdy z nas chce łokciem dotykać obręczy ; ). Masz atlas to bdb ; ) świetna sprawa na duzo partii mięśni działa :) i fajnie by było też trening sobie wymyślec na ten temat. A co do Pe Co to chyba go robił nasz Mod. Koli ale nie jestem pewien. Ale z tego co czytałem to program jest dobry wszystko ładnie opisane itp. Aa i takiego brzucha nie masz bo ważysz nie dużo ; ). A wzrost i wage mam podobny i nie mam bebna :D
trzeba pamiętać żeby stawów nie przeciążyć :)
Luckyy najlepsze wolne ciężary ale atlas też fajny :D
no tak ; ) ale ja mi np. na atlasie sie bardzo przyjemnie ćwiczy ; ). Wiecie jak kto woli. No z tymi stawami też trzeba uważać ; )
Przede wszystkim stawy xD Bo jak to zniszczymy to koniec. Na wyskok 1 trening musisz wybrać i się go trzymać. Dodatkowo możesz ćwiczyć na wszystkie partie mięśni. Nie przesadzaj oczywiście bo nie ma sensu.
Cóż trening jak dla mnie jest za trudny bo zrobiłem go raz ale dosyć długo to trwało, podczas treningu wypiłem 1,5l wody xD. Przez następne 3 dni nie mogłem ćwiczyć bo miałem niewyobrażalne zakwasy w miejscu łydek. Na dodatek będę musiał zmniejszyć i to sporo ten trening bo bolały mnie kolana i staw skokowy. Będę miał kosz w tą środę to wam napisze ile mam dosiężnego i po np. 14-20dniach ćw. napisze czy mi się zwiększył i jeżeli tak to o ile.

Cya Gala
no napisz ; )
Witam,Jestem nowy na tym forum i jest to mój pierwszy post oddany tutaj :) Więc bądźcie wyrozumiali :)
Otóż tak mam 15 lat ( od 1 tygodnia xD ) .. wzrost 172cm ,zasięg ręki 225-230 cm wyskok dosiężny 70 cm (po solidnym rozciągnięciu mięśni jestem w stanie złapać się kosza palcami na 300 cm,dotknąć palcami 305 cm)i jestem ciekaw czy na mój wyskok jaki mam będzie dobry trening Lekki czy może cięższy bo od 1 miesiąca robię lekką wersje(35 dni wyznaczyłem na nią) i mam zamiar zacząć ciężką wersje od 14.06.2010r .

Kilka pytań:
1.Czy trening PeCo należy wykonywać w kolejności np .2x30 (zrobić 2 razy po 30 powtórzeń pierwszego ćwiczenia i dopiero brać się do następnego ćwiczenia ,czy może zapis 2x30 oznacza zrobić pierw 1x30 a potem następne ćwiczenie i tak w kółko puki się nie skończą serie bo zapis 2x oznacza 2 serie ? )dzięki za pomoc,
2.Czy jestem w stanie zrobić z 70 cm do 90-100 cm w 3 miechy solidnego ciężkiego treningu + codzienna gra w kosza oraz dostęp do siłowni ?,dzięki za pomoc



P.S - Podrasowałem trening troszkę,dodałem w wersji lekkiej ćwiczenia w sobotę ,a w wersji cięższej dodałem od pon. do niedzieli ,i o wiele cięższe ćwiczenia. Proszę o szybką odpowiedź ,dzięki ;)
Ahh zapomniałem dodać że co tydzień 2-4 godzin sksu w siatkówkę(do tego sparingi,zawody,turnieje itd.) oraz dużo czasu na koszykówkę ;]
(07-05-2010, 23:41)Okay napisał(a): [ -> ]Witam,Jestem nowy na tym forum i jest to mój pierwszy post oddany tutaj :) Więc bądźcie wyrozumiali :)
Otóż tak mam 15 lat ( od 1 tygodnia xD ) .. wzrost 172cm ,zasięg ręki 225-230 cm wyskok dosiężny 70 cm (po solidnym rozciągnięciu mięśni jestem w stanie złapać się kosza palcami na 300 cm,dotknąć palcami 305 cm)i jestem ciekaw czy na mój wyskok jaki mam będzie dobry trening Lekki czy może cięższy bo od 1 miesiąca robię lekką wersje(35 dni wyznaczyłem na nią) i mam zamiar zacząć ciężką wersje od 14.06.2010r .

Kilka pytań:
1.Czy trening PeCo należy wykonywać w kolejności np .2x30 (zrobić 2 razy po 30 powtórzeń pierwszego ćwiczenia i dopiero brać się do następnego ćwiczenia ,czy może zapis 2x30 oznacza zrobić pierw 1x30 a potem następne ćwiczenie i tak w kółko puki się nie skończą serie bo zapis 2x oznacza 2 serie ? )dzięki za pomoc,
2.Czy jestem w stanie zrobić z 70 cm do 90-100 cm w 3 miechy solidnego ciężkiego treningu + codzienna gra w kosza oraz dostęp do siłowni ?,dzięki za pomoc



P.S - Podrasowałem trening troszkę,dodałem w wersji lekkiej ćwiczenia w sobotę ,a w wersji cięższej dodałem od pon. do niedzieli ,i o wiele cięższe ćwiczenia. Proszę o szybką odpowiedź ,dzięki ;)
Ahh zapomniałem dodać że co tydzień 2-4 godzin sksu w siatkówkę(do tego sparingi,zawody,turnieje itd.) oraz dużo czasu na koszykówkę ;]

w 3 miechy trochę ciężko będzie ci do 100cm podwyższyć. 70cm to i tak jest dużo, a te ćwiczenia to masz robić 2x30 to 2 serie po 30 i potem następne
Aha dzięki , jak myślisz będę w stanie zapakować piłkę od kosza na wyskoku dosiężnym 80 cm ? czy może jednak potrzeba mi 90 cm bo w ostatnim miesiącu ,dokładnie 24 dni treningu zrobiłem ponad 9/10 cm (60cm-70cm) bo wiem że żeby dobrze zapakować potrzeba przynajmniej całej ręki nad obręcz i chciał bym wreszcie zrobić to wymarzone 320-330 cm XD ,dzięki
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17